Найдоступніший варіант опалення приватного будинку - АГВ котел

Практично кожен з нас чув поєднання букв "АГВ", позначення будь-якого типу котла газового опалення. Розшифровується ця абревіатура - апарат газовий водогрійний . Залежно від марки і виробника, опалювальні котли можуть істотно відрізнятися не тільки за зовнішнім виглядом, але і функціональним можливостям.

З моменту появи на російському ринку АГВ мав досить примітивну автоматику, а труби для розведення проводились строго по периметру стін. Однак, це нікого не бентежило, оскільки вартість природного газу була мізерно мала. В даний час можна зустріти більш функціональні і практичні АОГВ і АОКГВ. Широка поширеність і популярність вибору опалення заснована на доступності всім верствам населення. А найголовніше - для функціонування системи не потрібно електрична енергія.

Принцип роботи АГВ

Ключовим елементом АГВ виступає водяний бак, через який теплоносій надходить по трубах в радіатори. Всі продукти горіння виводяться через димар. Подача газу здійснюється в автоматичному режимі, що дозволяє регулювати температуру нагріву теплоносія і, відповідно, підтримувати необхідний мікроклімат в будинку. Транспортування води в системі забезпечується за рахунок різниці в висоті розташування бака щодо радіаторів.Подібні системи називаються самопливними або термосифонного, оскільки циркуляція води здійснюється природним шляхом. Оскільки при нагріванні об'єм рідини збільшується, то все надлишки надходять в розширювальний бачок, який розташований на найбільшій висоті щодо всієї магістралі. Його наявність дозволяє також компенсувати втрати води в системі, запобігаючи її від поломок. Сьогодні можна зустріти АГВ з примусовою циркуляцією теплоносія. У цьому випадку встановлюється насос. Але варто розуміти, що для його роботи потрібне підключення до електричної мережі.

І останнє, в АГВ використовується автоматика, яка при виявленні несправності припинить подачу газу. Це дуже безпечно.

Модернізація котлів АГВ виробником

З огляду на численні переваги застосування на практиці АГВ опалення, виробники вирішили модернізувати їх, внісши серйозні конструктивні зміни. В першу чергу були замінені термометри на більш практичні і стійкі. З'явилася система п'єзопідпала. З роками змінився і зовнішній вигляд, який став більш привабливим і стильним.

Правила поводження з системою опалення

З метою дотримання безпеки монтаж АГВ варто проводити в окремому приміщенні, ізольованому від житлової площі. Варто відзначити, що ціна проекту котельні виявиться незначною, завдяки не настільки високим вимогам АГВ обладнання до приміщення. Головне забезпечити достатній рівень шумоізоляції і вентиляції, оскільки при включенні пальника відбувається бавовна. У більшості сучасних моделей даний недолік усунуто за рахунок того, що пальник не відключається повністю, а лише робить полум'я досить незначним.

Встановлювати і підключати АГВ повинні тільки фахівці газової служби, які також зареєструють і поставлять на облік ваш апарат. Це забезпечить максимальну безпеку роботи системи. Самостійно виконувати монтажні роботи строго заборонено, оскільки неправильні і невмілі дії можуть привести до непоправних наслідків і спричинення шкоди здоров'ю і псування майна. З огляду на всю серйозність і підвищену небезпеку роботи з газом, встановлення та підключення АГВ своїми силами заборонена на законодавчому рівні.

Деякі застереження

Незважаючи на всі переваги вибору і використання, АГВ має і свої особливості. Так, при зниженні температури теплоносія до 50 ° С відбувається утворення конденсату, який може загасити пальник, що не обладнану захистом від загасання. Рясне і регулярне утворення конденсату призводить до утворення корозії. Якщо вам не потрібно експлуатувати опалення, то краще воду зливати, щоб уникнути розморожування всієї системи.

І найголовніше, перед експлуатацією обов'язково ознайомтеся з керівництвом щодо практичного використання приладу.