Найдовші війни в історії

В історії людства велике останнє місце посідають різні війни. Багато разів люди стикалися в боях за свій народ. Деякі війни тривали всього кілька хвилин, інші ж тривали десятиліттями. Є навіть така, яка йшла більше століття. Але про всі по порядку. Почнемо з тих, що тривали не настільки довгий час, і закінчимо найдовшою війною в історії людства.

10. В'єтнамська війна.

Вона тривала 14 років з 1961 року по 1975 рік. Війна була між США і В'єтнамом. У Сполучених Штатах вона вважається самим темною плямою в історії. А у В'єтнамі - трагічним і героїчним подією. Одна сторона боролася за незалежність В'єтнаму, інша ж за його об'єднання. Закінчилася війна взаємовигідним угодою між країнами.

9. Велика північна війна.

Йшла північна війна на протязі 21 років. Вона була між північними державами і Швецією (1700-1721). Сенс боротьби - прибалтійські землі. Програла в битві Швеція.

8. Тридцятирічна війна.

Релігійні зіткнення різних країн Європи, до лав яких увійшла навіть Росія. Швейцарія в цьому конфлікті залишилася осторонь. Почалася війна між католиками і протестантами Німеччини. Але пізніше вона переросла у величезну боротьбу країн Європи. В результаті війни був укладений Вестфальський мир в міжнародних відносинах.

7. Індонезійська війна.

Бій між Голландією і Індонезією за незалежність другої країни.Тривала війна 31 рік, і обійшлася обом сторонам жахливо величезними втратами людей і різними руйнуваннями. Результатом війни стала незалежність Індонезії.

6. Війни червоної і білої троянди.

Полягала вона в серії громадянських воєн, що тривають з 1455 по 1487 рік. Дана 33-річна боротьба між угрупованнями знаті Англії. Існувало дві гілки Ланкастери-Плантагенти і Йорки. Вони боролися за повноправну влада в Англії. Перемогла гілка Ланкастерів-Плантагентов. Битви принесли безліч жертв, руйнувань і лих. Загинуло безліч представників аристократії.

5. Гватемальська війна.

36-річна війна між військами Гватемали і Гондурасу. У конфлікті були задіяні проблеми давніх часів між народами Майї і іспанськими дослідниками, які стосуються землі та людини. Війна дещо затягнулася і закінчилася після підписання Гватемали мирного договору. Цей договір послужив захистом прав 23 груп індійців в країні.

4. Пунічна війна.

Битви тривали 43 роки. Вони діляться на три етапи воєн між Римом і Карфагеном. Боролися вони за владарювання на Середземномор'ї. У битві перемогли римляни.

3. Греко-перська війна.

п'ятдесятирічний бій між Персією і греками. Була вона ще до нашої ери, починаючи з 499 до 449 років. Грецькі держави відстоювали свою незалежність. У битві вийшли переможцями греки.

2. Пелопоннесская війна.

Ця війна тривала 73 роки. Це був військовий конфлікт між Афінами і Спартою. У них були різні протиріччя. У Спарті існувала олігархія, коли в Афінах була демократія. Також все впиралося в різність народів держав. В ході війни був укладений договір про мир, який через короткий час порушили і Спартанці здобули перемогу.

1. Столітня війна.

Конфлікт між Францією і Англією, який тривав цілих 116 років з 1337 по1453 роки. Почала війну Англія, прагнучи повернути собі Мен, Нормандію і Анжу. Також англійські королі хотіли отримати владарювання над французьким престолом. В ході війни народ також приєднався до боротьби за свою країну. Було багато втрат з обох сторін, що борються. Під час боїв з'явилася вогнепальна зброя. В ході війни Англія зазнала поразки, не тільки не отримавши землі, на які претендувала, але і втративши свої володіння.