Найдовші романи в історії літератури

Далеко не всі письменники згодні з твердженням "Стислість - сестра таланту". У сьогоднішній підбірці ми пропонуємо найдовші романи в історії літератури . На їх створення автори витратили роки. Але і на їх прочитання потрібно чимало часу.

До речі, роман "Війна і мир" Льва Толстого потрапив в десятку, так що кожен російський школяр може з гордістю заявити, що знайомий з однією з найдовших книг не з чуток.

Зміст:

  • 10. "Токугава Іеясу", С. Ямаока
  • 9. "Тихий Дон", М. Шолохов
  • 8. "Знедолені", В. Гюго < 7. "В пошуках втраченого часу", М. Пруст
  • 6. "Сага про Форсайтів", Д. Голсуорсі
  • 5. "Війна і мир", Л. Толстой
  • 4. "Квінканкс" , Ч. Паллісер
  • 3. "Улісс", Дж. Джой
  • 2. "Астрея", О. д'юрфе
  • 1. "Люди доброї волі", Р. Жюль
10. "Токугава Іеясу", С. Ямаока

Цей роман публікувався частинами в японських газетах. Якщо ж зібрати всі частини в єдине твір, то вийде не менше 40 томів. Сюжет роману присвячений першому сегуну клану Токугава, що об'єднав країну і встановив в ній світ.

9. "Тихий Дон", М. Шолохов

Все чотири книги, з яких складається роман, займають близько 1 500 сторінок. У романі 982 героя, з яких 363 є реальними історичними персонажами. За "Тихий Дон" Шолохов був за згодою Сталіна удостоєний Нобелівської премії.

8. "Знедолені", В. Гюго

Одне з головних своїх творів Гюго створював протягом вісімнадцяти років - з 1834 по 1852 роки.Потім автор кілька разів переробляв текст, додаючи і прибираючи різні фрагменти.

7. "В пошуках втраченого часу", М. Пруст

Це цілий цикл з 7 романів, в яких налічується більше двох тисяч персонажів. Книги рясніють емоційними сплесками, химерними поворотами розповіді. Всього "У пошуках втраченого часу" налічує понад півтора мільйона слів, які займають близько 3 200 сторінок.

6. "Сага про Форсайтів", Д. Голсуорсі

Роман нобелівського лауреата вражає чітко прописаними образами героїв. Твір охоплює історію сім'ї від 1680 по 1930-і роки. "Сага" лягла в основу 6 екранізацій, остання з яких має тривалість 11, 5 годин.

5. "Війна і мир", Л. Толстой

Усіх, хто прочитав "Війну і мир", можна розділити на дві категорії. Одні від роману в повному захваті, інші - терпіти його не можуть. Але нікого епохальне твір в трьох томах не залишає байдужим.

4. "Квінканкс", Ч. Паллісер

Цей твір - сучасна стилізація під вікторіанський роман. Кожен з двох томів має обсяг від 800 сторінок в залежності від видання. Сюжет сповнений загадок, символізму і несподіваних поворотів.

3. "Улісс", Дж. Джой

Роман вважається одним з кращих творів англомовної прози. "Улісс" був написаний протягом семи довгих років, при цьому розповідає про один день дублінського єврея Леопольда Блума. Вперше роман був опублікований частинами в період з 1918 по 1920 роки.

2. "Астрея", О. д'юрфе

Роман був написаний за 21 рік наполегливої ​​праці. Твір в першому виданні вмістилося на 5 399 сторінках. Опублікований в 1607 році роман розповідає про кохання пастушки Астреї і пастуха Селадону. У книзі маса вставних новел і поетичних включень.

1. "Люди доброї волі", Р. Жюль

Роман французького драматурга, письменника і поета опубліковано в 27 томах. Твір налічує понад два мільйони слів на 4 959 сторінках. Зміст найдовшого в світі роману налічує близько 50 сторінок. Примітно, що в книзі немає єдиної і чіткої сюжетної лінії, а кількість персонажів перевищує чотири сотні.