Найдовший міст у світі

Найдовший міст у світі

Мости є одними з найдавніших споруд, створених людиною. Вони служать переправою через річки і ущелини, підносяться над дорогами і будинками, із них проходять тисячі автомобілів, поїздів, людей. Різноманітність конструкцій вражає уяву: мости бувають великими і маленькими, високими і низькими, широкими і вузькими, красивими і потворними. Їх будують з дерева, металу, бетону, пластику, канатів та інших матеріалів.

Сьогодні в світі зведено чимало мостів з великою протяжністю. Вибрати серед них найдовший міст в світі нелегко.

Зміст статті

 • Найдовший на планеті міст
 • Найдовший надземний міст
 • Найдовший надводний міст
 • Найдовший акведук
 • Найдовший природний міст

Найдовший на планеті міст натисніть на картинку для збільшення

найдовших мостів у світі є Даньян-Куньшань Теда цяо. Сьогодні він більше відомий як Дан'ян-Куньшаньський віадук. Споруда знаходиться в східній частині Китаю. Довжина віадука - 164, 8 км. Рекордна довжина моста занесена в Книгу Гіннесса.

Міст залізничний, він був побудований всього за пару років і відкритий в 2011 році. На створення такого гіганта були витрачені чималі кошти:

Будівництво обійшлося уряду в 10000000000 доларів.

 • Для зведення моста було потрібно більше 2500000 кубометрів бетону.
 • Було використано майже 500000 тонн сталі.
 • 10000 чоловік брали участь в будівництві.
Віадук з'єднав два міста, Шанхай і Нанкін. Велика частина моста проходить над землею, тільки 9 км цієї споруди знаходяться над водою, в основному - над озером Янчен.

Друге і третє місце по протяжності також займають китайські залізничні мости, Тяньцзіньська віадук довжиною в 113, 7 км, відкритий в 2011 році, і міст, що перетинає річку Вей, довжиною в 79, 732 км, відкритий в 2010 році.

до змісту ↑

Найдовший надземний міст

натисніть на картинку для збільшення

Довжина моста, розташованим тільки над землею, є магістраль Банг На. Довжина рекордсмена - 54 км, а ширина - 27, 2 м. Він знаходиться в Таїланді в місті Бангкоку. Споруда була відкрито в 2000 році і 10 років було найдовшим мостом у світі.

Магістраль вирішили побудувати для того, щоб зменшити кількість пробок на вулицях міста. На її будівництво було виділено близько 1000000000 доларів. Проїзд по дорозі, розташованої на Банг На, є платним, але час у дорозі істотно скорочується.

до змісту ↑

Найдовший надводний міст

натисніть на картинку для збільшення

В Китаї знаходиться найбільша кількість переправ-рекордсменок, які є гордістю країни. Найдовший у світі міст, розташований над водою, був зведений китайцями за 4 роки і відкритий в 2011 році. Це Ціндаоскій міст. Він розкинувся над затокою Цзяочжоу і з'єднав місто Циндао з віддаленим промисловим районом Хуандао. Довжина мосту - 42, 5 км, його підтримують 5200 опор.

Споруда моста обійшлася уряду недешево, було витрачено:

Більш 5500000000 фунтів стерлінгів.

 • Майже 450000 тонн сталі.
 • Близько 2300000 кубометрів бетону.
 • Використовувався працю 10000 чоловік.
 • Конструкція споруди міцна, вона може витримати шторм, 8-бальний землетрус або зіткнення з судном. Кожен день по мосту проїжджає до 30 000 автомобілів.

Рекордні показники мають ще 2 споруди над водою - це міст-дамба, перекинулася через озеро Пончартрейн в США, має протяжність в 38, 422 км і відкритий в 1999 році, і S-подібний міст, зведений над затокою Ханчжоувань в Китаї, простягнувся на 35, 673 км і відкритий в 2007 році. Остання конструкція приваблює туристів своєю красою, тому посередині моста збудовані парковка, готель та оглядовий майданчик.

до змісту ↑

Найдовший акведук

натисніть на картинку для збільшення

Довжелезний водний міст - Магдебурзький - незвичайний тим, що по ньому ходять кораблі. Протяжність акведука - 918 м, з них 228 м розташовуються над водою. Міст знаходиться в Німеччині. Споруда була відкрито в 2003 році. Воно поєднало 2 канали, Ельба-Хафельскій і Середньонімецький.

На будівництво найдовшого акведука було витрачено:

Більш 500000000 євро.

 • Близько 68000 кубометрів бетону.
 • Близько 24000 тонн сталі.
 • Ширина незвичайного моста - 34 м, його довжелезний проліт - 106 м, а глибина акведука - 4, 25 м. Паралельно водної магістралі розташовані доріжки для пішоходів.

до змісту ↑

Найдовший природний міст

натисніть на картинку для збільшення

Природа вміє будувати мости не гірше людини. Саме вона давала людям перші уроки мостобудування. Багато її споруди вражають уяву красою і майстерністю. Одним з найдовших природних мостів є міст Фей Сянрен. Він розташований в Китаї, а протяжність його прольоту - близько 120 м.

Спорудження древнє, але до недавнього часу було невідомим. Відкриття відбулося завдяки знімкам з супутника. На фото видно гігантські розміри мосту. Дивно, що споруда не виявили раніше.