Найбільші фондові біржі світу

На сьогоднішній день більше 200 організацій на планеті носять горду назву "фондова біржа". Однак лише близько десятка бірж можуть похвалитися тим, що є бажаною майданчиком, на якій емітенти охоче розміщують свої цінні папери.
В сьогоднішньому Топ-6 зібрані найбільші фондові біржі світу . Підсумки торгів на цих майданчиках є індикаторами стану економіки, на їх основі обчислюються такі знамениті фондові індекси, як Dow Jones, NASDAQ 100, SSE Composite, NYSE Composite та інші.

Зміст:

  • 6. NASDAQ
  • 5. Гонконгська фондова біржа
  • 4. Шанхайська фондова біржа
  • 3. Лондонська фондова біржа
  • 2. Токійська фондова біржа
  • 1. Нью-Йоркська фондова біржа

6. NASDAQ

В кінці 1970-х автоматизована система котирувань, створена американською асоціацією торговців цінними паперами, перетворилася на повноцінну фондову біржу. Сьогодні NASDAQ є вагомим конкурентом Нью-Йоркській фондовій біржі. Саме на NASDAQ торгуються папери таких емітентів, як Microsoft, Intel, Apple і Google. Відмітна риса NASDAQ - це спеціалізація на роботі з компаніями IT-сектора. На сьогоднішній день в лістингу біржі близько 4400 компаній.

5. Гонконгська фондова біржа

Біржа була створена в 1891 році. Сьогодні тут представлені папери більш як 1500 емітентів. З числа російських компаній першої на Гонконгську біржу вийшов "Русал" в січні 2010 року. Успішний досвід IPO "Русала" залучив пильну увагу російських бізнесменів до цієї біржі.Капіталізація Гонконгської фондової біржі становить $ 23. 9 мільярда.

4. Шанхайська фондова біржа

Найбільша торговельна площадка Китаю є одним з лідерів азіатського фондового ринку. Біржа була заснована в 1990 році і є некомерційною організацією, що знаходиться під управлінням спеціальної комісії з цінних паперів КНР. Головний індекс, що розраховується за підсумками торгів - SSE Composite, який відображає стан всіх компаній, представлених на біржі.

3. Лондонська фондова біржа

З 22 бірж, що діють у Великобританії, саме LSE є важливим гравцем на міжнародній арені. До речі, Лондонська фондова біржа - це акціонерне товариство, яке продає на біржових торгах власні папери. На частку LSE доводиться 50% загальносвітової міжнародної торгівлі цінними паперами. Найвпливовіший індекс, що розраховується за підсумками торгів на біржі - FTSE 100.

2. Токійська фондова біржа

Одна з найстаріших бірж була заснована в 1878 році. За рівнем капіталізації Токійська майданчик - друга в світі після NYSE. Тут розміщують свої цінні папери такі великі азіатські компанії, як Toyota, Mazda, Sony. Всього в лістингу біржі числиться близько 2500 японських і закордонних компаній. Основними показниками стану справ на Токійській біржі є індекси NIKKEI і TOPIX.

1. Нью-Йоркська фондова біржа

З 13 американських бірж саме NYSE є найбільшою не тільки в США, але і у всьому світі. За показниками торгуються на біржі акцій розраховується індекс Доу-Джонса, а також індекс NYSE Composite. Історія біржі почалася в 1792 році. На сьогоднішній день на NYSE котируються акції більше 3 тисяч компаній з усього світу. Щоб пройти лістинг на біржі необхідно мати річний дохід не менше $ 2, 7 мільйона.