Найбільша змія в світі

Найбільша змія в світі

Легенди про гігантських змій є у всіх народів світу. У Китаї і Японії вони трансформувалися в оповіді про драконів, здебільшого "здатність домовлятися" істот, наділених до того ж величезним розумом. В Індії змії стали символом мудрості, в Європі ж дракони придбали демонічні риси, опинившись уособленням зла, яке необхідно знищити. Все це розмаїття переказів має під собою одну загальну основу - існування гігантських рептилій.

Яка ж найбільша змія в світі стала прототипом при створенні цих легенд? Найбільшими зміями, що мешкають сьогодні на нашій планеті, є анаконда і пітон. Це безперечно і визнається всіма дослідниками. Але яка ж з них най-най? Спробуємо розібратися в даному питанні.

Зміст статті

  • Пітон
  • Анаконда
  • А як раніше?

Пітон

Сімейство пітонів налічує дев'ять пологів і сорок один вид, причому всі його представники неотруйні. Розміри пітонів різних видів коливаються дуже сильно: від п'ятдесяти сантиметрів до десяти метрів. Втім, абсолютно точно можна говорити про пітонів значно меншої довжини. У зоопарку нью-йоркського району Бронкс містився пітон довжиною 7, 5 метра, який помер в 2002 році. Нерідко ласі до сенсацій журналісти повідомляють про особинах куди більшого розміру, але при перевірці ці повідомлення виявляються "качками".

Наприклад, якось раз засоби масової інформації повідомили, що в зоопарку утримується філіппінський сітчастий пітон довжиною 14 метров85 сантиметрів і вагою аж цілих 447 кілограм!При перевірці з'ясувалося, що довжина рептилії завищена більш ніж в два рази. А вагою пітони рідко бувають важче ста кілограм. Звичайні ж, регулярно зустрічаються в джунглях сітчасті пітони (найбільші представники сімейства) значно коротше. Звичайна їх довжина - 4-5 метрів.

Часом надходять повідомлення від корінних жителів південноазіатських лісів про те, що вони нібито вбили пітона завдовжки десять метрів, і навіть значно більше. Правда, доказів своїх слів вони надати не можуть. Ні фотографій, ні знятих з рептилій шкур. Швидше за все, тут ми маємо справу з самими банальними мисливськими байками.

до змісту ↑

Анаконда

Достовірно відомо, що найважча анаконда мала масу близько двохсот кілограм, в той час як найбільш важкі сітчасті пітони ніколи не досягають такого показника. За даним параметру пальму першості можна сміливо віддавати представнику Південної Америки. А ось з довжиною рептилії все не так однозначно. Є багато свідчень про існування суперогромних анаконд, вся біда в тому, що вони не підтверджуються матеріальними доказами - якщо чи не шкурами, то хоча б достовірними фото.

Відомо, що найдовша анаконда з числа що знаходяться в неволі має довжину дев'ять метрів. У засобах масової інформації зустрічається інформація про те, що найдовшою з спійманих людьми анаконд був екземпляр в 11, 43 метра, і нібито є підтвердження. Правда, з доказовою базою тут знову проблеми. І все-таки анаконда за наявними даними і довжиною, і вагою трохи перевершує сітчастого пітона. Тобто звання найбільшої з нині існуючих змій вона носить по праву. Підведемо підсумок.

Підтверджена довжина, м Підтверджена маса, кг Імовірно максимальна довжина, м Імовірно максимальна маса, кг Ареал проживання
Сітчастий пітон 7, 5 150 10 170 Індокитай, Індонезія
Анаконда 9 200 12 230 Тропіки Південної Америки
до змісту ↑

А як раніше?

Яка ж змія є найбільшою з усіх, коли-небудь існували на Землі? Палеонтологи встановили, що 60-70 мільйонів років тому жила змія, близький родич нинішніх удавів, яка отримала латинську назву Titanoboa cerrejonensis. Клімат епохи, коли жили останні динозаври і найбільша в світі змія, був набагато тепліше, ніж тепер. Це дозволяло холоднокровним рептиліям досягати значно більших розмірів.

Виявлені у вугільній шахті останки змії дозволили реконструювати її скелет і визначити величину. Довжина знайденої викопної рептилії була близько п'ятнадцяти метрів. Це значно більше, ніж довжина і пітона, і анаконди. Викопне чудовисько виявилося настільки вражаючим, що воно навіть "знялося" в кіно. Цю змію можна бачити в фантастичному серіалі "Портал юрського періоду: Новий світ".