Найбільший телефон в світі

Найбільший телефон в світі

Часи кнопкових телефонів канули в Лету. Шанс зустріти на цифровому ринку бюджетний "кнопкофон" рівносильний зустрічі зі слоном в тундрі. Нинішніх користувачів не цікавить зручність застосування того чи іншого телефону, адже набагато важливіше функціональність пристрою. Величезні дисплеї, потужний "залізо", за своїми характеристиками не поступається ноутбуків, повний комплект бездротових інтерфейсів - все це дозволило смартфонам і фаблет завоювати мобільний ринок. І якщо в епоху КПК-ництва і царювання Windows Mobile були популярні пристрої з діагоналлю дисплея 2, 8 дюйма, то зараз певним стандартом смартфоностроенія є пристрої з розміром екрану в 5, 5 дюймів. Але який же найбільший телефон у світі?

По суті, нинішній світ мобільних пристроїв поділився на три табори - смартфони, фаблет і планшети. Розділяє їх лише розмір дисплея, вимірюваний в дюймах (2, 54 см). До смартфонам відносять телефони з операційною системою і екраном до 5, 5 дюйма. Фаблет називають смартфони з дисплеєм, розміри якого варіюють від 5, 5 до 7 дюймів. Планшети ж і зовсім виділені в окремий клас, так як крім величезного дисплея (від 7 дюймів) у них в більшості випадків відсутня розмовний динамік. Якщо ж говорити про загальний призначення смартфонів і фаблет, то всі вони відносяться до класу телефонів, адже їх основна функція - здійснення дзвінків.

Але яка ж модель з тисяч "розумних" пристроїв вважається найбільшою в світі? Відповідь на це питання може дати компанія Sony, що випустила влітку 2013 року на ринок модель "Xperia Z Ultra" з екраном в 6, 44 дюйма. Багато аналітиків пізніше визнали, що саме "Ультра" є найбільшим серійно випускався телефоном.

натисніть на картинку для збільшення

Звичайно, Xperia Z Ultra у розмірах, можливо, і поступається 7-дюймовим моделям від китайських виробників. Але все залежить від позиціонування девайса, бо розробники з Піднебесної вважають свої 7-дюймові пристрої планшетами з можливістю здійснення дзвінка, а Sony позиціонує свій фаблет виключно як 6, 44-дюймовий телефон.

Що стосується "залізної" начинки найбільшого телефону, то вона вже морально застаріла, але все ще готова справлятися з нинішнім софтом. Під кришкою захищеного від вологи і пилу смартфона за стандартами IP55 / IP58 трудиться чотирьохядерний 800-й Snapdragon від компанії Qualcomm, що працює на частоті 2200 МГц. Два гігабайти оперативної пам'яті і відеоприскорювач Adreno 330 дозволяють "провертати" на величезному екрані телефону фільми роздільною здатністю Full HD без будь-якого попереднього декодування і стискання.

натисніть на картинку для збільшення

8-мегапіксельна камера укупі з водозахистом дозволяє робити якісні знімки навіть під водою. Але митися в сауні з "ультра" не рекомендується, так як високі температури згубно впливають на "залізну" складову фаблет і матеріали корпусу. В іншому найбільший в світі телефон нічим не поступається своїм аналогам. Але, на жаль, він вже знятий з виробництва компанією Sony, а чутки про найближчому виході наступника "Ультра" поки нічим не підтвердилися.

натисніть на картинку для збільшення

Звичайно, конкуренти Sony не могли залишити цей факт без уваги. Так, компанія Samsung вирішила увійти в історію зовсім з іншого боку. Ні, вони не стали випускати Galaxy-фон з екраном в 6, 99 дюйма. Розробники південнокорейського гіганта вчинили інакше і запропонували жителям Чикаго помацати своїми руками величезний телефон довжиною 4, 6 і висотою 3, 4 метра.

Даний девайс, що належить провайдеру Cricket, являє собою повнофункціональну копію Samsung SCH-R450 з можливістю відправки СМС, здійснення дзвінків і виходу в інтернет. Звичайно, чого не зробиш для рекорду, але чи можна вважати такого роду єдиний телефон найбільшим в світі?

Відеоогляд найбільшого в світі смартфона Xperia Z Ultra представлений в наступному ролику: