Найбільший пасажирський літак у світі

Найбільший пасажирський літак у світі

В минулому столітті цивільна авіація вийшла на абсолютно новий рівень. У небо піднялися величезні повітряні судна з великою вантажопідйомністю та пасажиромісткістю. З кожним роком кількість пасажирів, перевезених цивільними літаками, зростає в геометричній прогресії. Цілком можливо, через пару десятків років літаками будуть користуватися практично всі жителі Землі. І передумови до цього є, так як вже величезна кількість країн уклали контракти з компанією Airbus S. A. S на виробництво моделі "Airbus A380". Власне кажучи, "A380" - це найбільший пасажирський літак у світі за станом на 2015 рік.

На січень 2015 року вироблено близько 150 екземплярів даного серійного авіалайнера. Двопалубний реактивний літак обходиться покупцеві в 404 мільйони доларів. Розробки "Airbus А380" були розпочаті ще в минулому столітті, але перший екземпляр четирехдвігательного реактивного авіалайнера злетів з аеродрому в 2005 році. При цьому компанія Airbus S. A. S витратила на розробку "380-го" близько 12 мільярдів євро і 10 років праці.

Найбільший по пасажиромісткості літак також є найбільшим в світі серійним авіалайнером. При висоті в 24, 08 метра розмах крила становить 79, 75 метра. У трехсалонний літак довжиною 72, 75 метра вміщається 525 пасажирів. Втім, передбачена модифікація однокласових типу з рекордною місткістю в 853 пасажири.

"Повітряний автобус" комплектується різними типами двигунів, причому тільки два двигуни з чотирьох оснащуються реверсами тяги. Злітна маса авіалайнера становить 560 тонн. Що ж стосується самої маси літака, то вона дорівнює 280 тоннам. До того ж для вантажоперевезень передбачена спеціальна модифікація A380F з вантажопідйомністю в 150 тонн. "Airbus A380" здатний без посадки пролетіти відстань до 15, 4 тисяч кілометрів.

Найбільший в світі пасажирський літак збирається на різних заводах. Так, деякі секції "A380" виробляються в Великобританії, Іспанії, Франції та Німеччини. У виробництві деталей літака бере участь велика кількість великих і дрібних компаній. Кількість замовників на авіалайнер, фото якого представлено нижче, збільшується з кожним днем. Розробникам з компанії Airbus S. A. S потрібно продати близько 420 моделей, щоб окупити витрати на розробку літака.

Серед замовників багато країн з Азії (Катар, ОАЕ, Саудівська Аравія) і Європи (Великобританія, Німеччина, Франція). Причому з російських авіаперевізників лише "Трансаеро" замовив 4 примірники "A380". Основна частина випущених з конвеєра "Повітряних автобусів" літає в небі над Об'єднаними Арабськими Еміратами (55 літаків), які, власне кажучи, і є основними замовниками даної моделі (замовлено 140 моделей).

До появи "Airbus А380" в небі "Boeing 747" вважався найбільшим пасажирським літаком у світі. Рекорд пасажиромісткості, встановлений "Боїнгом", протримався 36 років. Як довго буде в топі найбільш пасажиромісткістю літаків модель "A380", невідомо нікому, але вже ясно, що в зв'язку із збільшеним пасажиропотоком новий "сталевий гігант" з'явиться зовсім скоро.

Докладно про "Аеробусі А380" і його будівництві розказано в наступному документальному фільмі: