Найбільший бульдозер в світі

Найбільший бульдозер в світі

Для будівництва величезних споруд і видобутку ресурсів завжди була потрібна техніка великих розмірів. Бульдозери, екскаватори, кар'єрні самоскиди мають колосальними розмірами, а міць їх двигунів призводить в трепет навіть виробників гіперкарів. На ринку будівельної та гірничодобувної техніки міцно влаштувалися кілька компаній-виробників. Однією з таких фірм є компанія Komatsu, що випускає навантажувачі та екскаватори, самоскиди та супердозери. Дана фірма популярна як серед горнодобивателей, так і серед будівельників, бо Komatsu D575A - найбільший бульдозер в світі. Величезні розміри, широкий і об'ємний ківш, потужний двигун - все це об'єдналося під однією назвою "D575A".

На даний момент існують дві модифікації моделі "D575A":

  • бульдозер "D575A-3" масою 131, 35 тонни з встановленим розпушувачем;
  • супердозер "D575A-3 SD" масою 152, 6 тонни - поліпшена модифікація "D575A-3".

Найбільший в світі бульдозер оснащений двигуном, віддача якого порівнянна з потужністю двигуна Bugatti Veyron - 1150 сил. Вся міць дизельного 12-циліндрового мотора, оснащеного турбонаддувом, йде на тягу, внаслідок чого тисячі "коней" цілком вистачає, щоб зачепити 150-тонну машину з місця. Довжина будівельного монстра складає 11, 71 метра при ширині в 7, 4 метра і висоті майже в 5 метрів. Обсяг паливного бака Komatsu D575A-3 SD дорівнює 2100 літрам.

Власне кажучи, бульдозер - це той же трактор, але з додатковим навісним обладнанням у вигляді відвалу і розпушувача. Даний вид техніки використовується в основному в будівництві: розчищення території, переміщення або розрівнювання грунту, зведення насипів, розробка котлованів і т. Д. Внаслідок чого основним показником ефективності бульдозера є обсяг відвалу. У моделі "D575A-3 SD", фото якої представлено нижче, він становить 69 кубічних метрів.

Дана модель була випущена в 1991 році і пережила три покоління. В останньої генерації істотно змінився дизайн кабіни водія, була поліпшена трансмісія і електронна система управління. Крім того, розробники допрацювали гідравліку, підвищили "живучість" і продуктивність. У зв'язку з цим модель "D575A" отримала індекс "3" (третє покоління) і приставку "SD" (super dozer).

Безсумнівно, крім вищевказаної техніки існують і інші моделі бульдозерів, які за своїми габаритами можуть "потягатися" з Komatsu D575A-3 SD. Так, друге місце у своєрідному топі найбільших бульдозерів займе модель "D475A-5 SD" від цього ж виробника. "475-й" може похвалитися потужним мотором, віддачею 890 сил, меншою масою (108 тонн) і середнім за обсягом ковшем - 27 , 2 кубічних метра.