Найбільший міст в світі

Найбільший міст в світі

Міст - одне з перших інженерних творінь людства, що допомагає долати перешкоди на зразок річок, каньйонів, густих заростей. Їх робили зі стовбурів дерев, в'язали з ліан, пізніше використовували мотузки і канати, вистругані дошки і палі. Конструкції не відрізнялися значними розмірами, так як забезпечити їх міцність було проблематично. Ситуацію змінило повсюдне застосування стали і бетону - споруди почали потрясати своєю міццю і величиною, а за гордий статус "найбільший міст в світі" почали змагатися монолітні і підвісні гіганти з різних країн.

Результат порівняння виходить спірним. Одні мости підняті на небачену висоту - і в цьому сенсі вони дійсно виняткові. Другі відрізняються фантастичною протяжністю, а треті - приголомшливою шириною, порівнянної з розмірами хорошого стадіону. Рекордами пишаються, їх заносять до Книги Гіннесса і регулярно прагнуть побити, так що розклад змінюється досить часто. І все ж на сьогоднішній день існують кілька лідерів, по праву визнаних самими-самими.

Зміст статті

  • Лідер по протяжності
  • Лідер по прагненню в небеса
  • Лідер по прагненню до простору

Лідер по протяжності

Рейтинг найдовших мостів світу складається з двадцяти пунктів, причому на тринадцяти позиціях розташувалися конструкції, зведені в Піднебесній.Китайці в XXI столітті явно заразилися гігантизм - найзначніші споруди з'явилися в країні після двохтисячного року.

Сьогодні на першій сходинці "хіт-параду" Дан'ян-Куньшаньський віадук, який тягнеться майже 165 кілометрів. Гігант є частиною залізничної високошвидкісної магістралі, що йде в напрямку Шанхая. Його будівництво зайняло два з невеликим роки і обійшлося (в перерахунку на американські долари) о восьмій з половиною мільйонів. Досить велику ділянку дороги (близько 9 км) ділить надвоє водну гладь озера Янчен. Можливо, на фото цей гігант виглядає не дуже витонченим, зате його значення для економіки країни переоцінити складно.

натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Лідер по прагненню в небеса

Найвищим в світі офіційно оголошений французький Віадук Мійо - 343 метра від земної тверді до самої верхньої точки (вище культової Ейфелевої вежі), сім прольотів і чотири широкі швидкісні смуги, які здорово розвантажують автомобільні магістралі півдня країни. Майже два з половиною кілометри бетонного полотна висять в повітрі над ущелиною Тарн - в похмурі дні поїздка в хмарах може виявитися захоплюючим атракціоном.

натисніть на картинку для збільшення

Віадук Мійо був побудований десять років тому, з тих пір рекорд неодноразово намагалися побити, але поки успіху ніхто не досяг. Найближче до лідера топа зміг "підійти" міст у Владивостоці, з 2012 року гордо сяючий вогнями над затокою Золотий Ріг - його висота 320 метрів з невеликим. Віват, Росія!

натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Лідер по прагненню до простору

Самим широким спорудою, що з'єднує два береги, також може пишатися наша країна - згідно з офіційними джерелами, таке звання отримав санкт-петербурзький Синій міст.На відміну від попередніх рекордсменів, цей вітчизняний чемпіон утримує своє лідерство майже три століття.

натисніть на картинку для збільшення

Від краю до краю - 97, 3 метри. Насправді можна зрозуміти, що це найбільший в світі міст, а не просто частина Ісаакіївській площі, тільки дивлячись з боку річки Мойки. Дивовижний пам'ятник російської архітектури багаторазово зображувався на картинах великих художників, оспівувався в літературних творах. Цікаво, що, незважаючи на часті реконструкції, він абсолютно не змінився зовні - сьогодні Синій міст виглядає точно так само, як і за часів Катерини Великої.