Найбільший ведмідь в світі

Найбільший ведмідь в світі

Представники сімейства ведмежих є найбільшими сухопутними хижаками. Хоча хижаками ведмедів можна назвати з натяжкою. Це, скоріше, всеїдні тварини, нерідко воліють рослинні продукти або мед, від якого вони і отримали свою назву. Часто ведмеді не поїдають щойно вбитих тварин, а залишають їх на кілька днів, чекаючи, поки труп почне розкладатися. Падло "з душком" - це ведмедю за смаком.

Зміст статті

 • Бурий ведмідь
 • Ведмеді Америки
 • Білий ведмідь
 • Хто перший?

Так хто ж він - найбільший ведмідь в світі? На звання най-най претендують кілька представників сімейства:

 • бурий ведмідь;
 • ведмідь грізлі;
 • ведмідь Кадьяк;
 • білий ведмідь.

Решта ведмеді дуже невеликі. Деякі (наприклад, малайський ведмідь) не перевищують в довжину півтора метра, інші ще менше.

Бурий ведмідь

Бурий ведмідь - це всім добре знайомий наш рідний російський ведмедик. Він споконвіку вважається еталоном мощі. Зазвичай його вага не перевищує п'ятисот кілограм, а довжина - двох метрів. Але в сибірських лісах зустрічаються гіганти до двох з половиною метрів в довжину і вагою до восьмисот кілограмів.

Що відноситься до того ж виду його європейський побратим помітно менше і претендувати на звання найбільшого ведмедя не може. А його живуть в Азії побратими по таксону зоологічної класифікації розміром не більше європейського ведмедя.Це Гобійський, тибетський і гімалайський підвиди. Конкурувати з сибірським ведмедиком можуть тільки ведмеді, що живуть в Новому Світі і на Півночі.

до змісту ↑

Ведмеді Америки

Самий популярний американський ведмідь - грізлі, широко відомий своїми значними габаритами і лютістю. Цей ведмідь часто має довжину 2, 8 метра і масу до 700-800 кілограм. Існують фото, на яких зображені гіганти до 4 метрів в довжину, масу яких можна визначити тільки приблизно. Поза сумнівом, такі велетні важать більше тонни. Настільки великі грізлі рідкість, але середньостатистичний американський ведмідь все ж трохи більший за свого сибірського побратима.

Підвид бурого ведмедя, що мешкає на Кадьякского архіпелазі біля південного узбережжя Аляски, також має дуже значні розміри. Спійманий на острові Кадьяк для Берлінського зоопарку ведмедик важив 1134 кілограми. Особи такої маси зустрічаються надзвичайно рідко. У довжину ведмеді цього підвиду досягають 2, 8 метра, а в холці, стоячи на чотирьох лапах, - 1, 6 метра.

до змісту ↑

Білий ведмідь

Замикає список претендентів на звання "найбільший в світі ведмідь" північний представник сімейства ведмежих. Самець полярного ведмедя має наступні дані:

 • довжина - 2, 5-3 метра;
 • маса - 500-1000 кг;
 • висота в холці - близько півтора метрів.

Окремі екземпляри досягають ще більших розмірів. Самки значно дрібніше самців. Їх вага не перевищує п'ятисот кілограм, а частіше знаходиться близько трехсоткилограммовую позначки. Популяція білих ведмедів налічує від 20 до 30 тисяч особин. Найбільші живуть в Беринговому морі, найдрібніші - на архіпелазі Шпіцберген.

до змісту ↑

Хто перший?

Як бачимо, три останніх представника ведмежих - грізлі, ведмідь острова Кадьяк і білий ведмідь - мають найбільш значні габарити і масу. Найбільшими за зовнішніми даними є одиничні екземпляри грізлі. А найважчим, згідно документальним записів, був ведмідь з Кадьяка. Разом з тим, за свідченням зоологів, серед білих ведмедів відзначається найбільший в сімействі ведмежих відсоток по-справжньому великих особин.

Підіб'ємо підсумок. Найбільшим ведмедем в світі може бути представник будь-якого із зазначених видів. Безумовно, вся справа в умовах життя конкретної тварини. При сприятливому збігу обставин (велика кількість корму, оптимальні кліматичні умови, відсутність гнітючих чинників) до рекордних розмірів можуть вирости і білий ведмідь, і грізлі, і ведмідь з острова Кадьяк.