Найбільші аеропорти світу

Повітряні ворота будь-якої держави - це його візитна картка. Тому уряди багатьох країн не шкодують грошей на будівництво воістину колосальних аеропортів, оснащених за останнім словом техніки. Такі об'єкти дають робочі місця тисячам людей, розташовані всередині магазини, готелі та інші об'єкти інфраструктури приносять чималу додатковий прибуток.

В нашому сьогоднішньому Топ-5 представлені найбільші аеропорти світу . Російських серед них поки немає, хоча найбільший московський аеропорт Домодєдово стрімко нарощує оберти.

Зміст:

  • 5. Міжнародний аеропорт Токіо-Ханеда (Японія, Токіо)
  • 4. Хітроу (Великобританія, Лондон)
  • 3. Хартсфілд-Джексон (США, Атланта)
  • 2. Шоуду (Китай, Пекін)
  • 1. Аль Мактум (ОАЕ, Дубай)

5. Міжнародний аеропорт Токіо-Ханеда (Японія, Токіо)

Спочатку цей аеропорт був призначений для внутрішніх рейсів, в той час як міжнародні брав другий столичний аеропорт Наріта. Однак в останні роки саме сюди перевели більшу частину азіатських авіакомпаній, що зробило Міжнародний аеропорт Токіо одним з найбільш завантажених у Азії. Щорічний пасажиропотік становить близько 70 мільйонів чоловік.

4. Хітроу (Великобританія, Лондон)

Міжнародні повітряні ворота британської столиці щорічно приймають 70 мільйонів пасажирів. Хітроу є найбільш завантаженим аеропортом Європи.До речі, розташований аеропорт не дуже вдало - злітно-посадочні смуги виявилися в низині, де часто збирається знаменитий лондонський туман. Правда, в разі затримки рейсу пасажири можуть скоротати час в одному з кращих в світі магазинів Duty Free.

3. Хартсфілд-Джексон (США, Атланта)

Найбільш завантажений аеропорт США приймає 90 мільйонів пасажирів щороку. Всі шість залів аеропорту з'єднує автоматизована система перевезень пасажирів - це комфортабельні електропоїзди, які не потребують присутності машиніста. До речі, в Штатах літаки - найпопулярніший вид транспорту для далеких поїздок. Місцеві авіакомпанії встановлюють вартість перельоту, яку можна порівняти з витратами на наземний транспорт.

2. Шоуду (Китай, Пекін)

Другий за величиною аеропорт світу почав свою роботу перед Пекінської Олімпіадою в 2008 році. Незважаючи на порівняно невелику займану площу в 1, 7 квадратних кілометра, аеропорт Шоуду приймає щодня понад тисячу рейсів. Аеропорт оснащений за останнім словом техніки. Пасажирам доступний високошвидкісний wi-fi інтернет, а сортування багажу мільйонів людей відбувається повністю автоматично на підземному поверсі аеропорту. "Родзинка" аеропорту - це зимовий сад, побудований в залі очікування, і повторює сади імператорського палацу.

1. Аль Мактум (ОАЕ, Дубай)

Проект вартістю в $ 33 млрд. Почав свою роботу в 2010 році. В даний час аеропорт знаходиться в стадії розвитку і після завершення всіх робіт, безумовно, стане найбільшим в світі. До 2015 року пропускна здатність аеропорту Аль Мактум складе 160 мільйонів чоловік в рік. Площа аеропорту разом з об'єктами інфраструктури - близько 140 тисяч квадратних кілометрів, що трохи менше площі держави Ліхтенштейн.Аль Мактум - один з небагатьох аеропортів, здатних приймати найбільші в світі пасажирські лайнери Airbus A380.