Найжаркіші країни світу

Усім, хто вважає російське літо жарким, варто уявити собі, як воно жителям Катару при спеці в +50 ° С. А тим часом така погода в деяких куточках нашої планети - аж ніяк не рідкість.

В нашій десятці сьогодні зібрані найспекотніші країни світу. Тут +18 ° С - привід закутатися посильніше, адже куди звичніше температура вище плюс 30. До речі, всупереч розхожій думці, далеко не всі жаркі країни розташовані на екваторі.

Зміст:

  • 10. Ефіопія
  • 9. Індонезія
  • 8. Індія
  • 7. Малайзія
  • 6. Ямайка
  • 5. Бахрейн
  • 4. Об'єднані Арабські Емірати
  • 3. В'єтнам
  • 2. Ботсвана
  • 1. Катар

10. Ефіопія

Середньорічна температура в цій африканській країні - +35 ° С. Взимку тут близько +28 ° С. Правда, не всі тут знемагають від спеки - райони, розташовані на Ефіопське нагір'я, відрізняються більш м'яким і вологим кліматом. Дивно, але якщо протягом цілого року температура майже не змінюється по сезонах, то добові перепади незначні - до 15 градусів.

9. Індонезія

Середньорічна температура в жаркій Індонезії - близько +30 ° С. Коливання сезонний незначні - 3-5 ° С. Клімат тут дуже вологий, тому без звички переносити його досить важко. До речі, в високогірних районах країни іноді бувають заморозки.

8. Індія

Гімалаї прикривають Індію від холодних вітрів з боку Центральної Азії, а пустеля Тар "постачає" регіон теплом. Влітку температура в окремих районах країни доходить до +48 ° С.Найнижча температура в середньому - +28 ° С. Однак у високогірних районах стовпчик термометра опускається часом до -1 ° С.

7. Малайзія

Розташована країна практично на екваторі і відрізняється жарким і вологим кліматом. Температура повітря протягом усього року коливається від +26 до +35 ° С, рідше піднімаючись до +40 ° С. Невеликі коливання температур і відсутність сезону дощів роблять країну круглий рік привабливою для туристів.

6. Ямайка

Середньорічна температура на Ямайці - близько +28 ° С. Висока температура поєднується тут з високою вологістю. Перші європейці, що висадилися на Ямайці, з великими труднощами звикали до особливостей місцевого клімату. Хоча противники спеки можуть влаштуватися в горах Блу-Маунтінс, де температура коливається близько +7 ° С

5. Бахрейн

Найменше в світі арабська держава відрізняється сухим тропічним кліматом. Середня температура влітку тут близько +40 ° С, взимку - не нижче + 17 ° С. На території країни переважають пустелі, тому повітря сухе, а опадів практично не буває.

4. Об'єднані Арабські Емірати

Туроператори не рекомендують відвідувати ОАЕ в літні місяці, так як +45 ° С в тіні витримає не кожен мандрівник. Взимку температура набагато комфортніше - близько +25 ° С. Опади тут бувають нечасто, зате часом бувають піщані бурі з боку пустелі Руб-ель-Халі.

3. В'єтнам

Середня температура в країні в зимові місяці - близько + 17-20 ° С, влітку стовпчик термометра піднімається до 42 ° С. Південну частину В'єтнаму варто відвідати з грудня по квітень, а ось в центральну і північну частини країни краще їхати з травня по жовтень.

2. Ботсвана

Країна розташована в південній півкулі, тому поняття зими і літа тут відрізняються від звичних нам.Так, в січні тут буває +40 ° С, зате в липні дихається легше, так як повітря прогрівається "всього" до +25 ° С. 70% площі Ботсвани займає пустеля Калахарі, що, звичайно, не робить клімат більш комфортним.

1. Катар

Влітку в найжаркішій країні світу стовпчик термометра піднімається часом до +50 ° С. На узбережжі Катару вологість повітря досягає 90%, тому місцевий клімат для незвичної людини просто згубний. Правда, за такий екстремальний клімат природа відплатила багатством надр, подарувавши запаси нафти і природного газу. Катар - лідер рейтингу держав за обсягом ВВП на душу населення.