Найбільш високооплачувані письменники світу

Видання Forbes опублікувало рейтинг найдорожчих письменників планети , до якого увійшли 15 авторів, чий сукупний гонорар за нинішній рік повинен скласти майже $ 400 мільйонів. Примітно, що 6 місць в рейтингу зайняли жінки, хоча лідерство традиційно утримується письменниками-чоловіками.

А якщо говорити про жанрах, то зі списку Forbes стає зрозуміло, що найбільше можна заробити на гостросюжетної літератури. Саме автори трилерів зайняли три перших місця.

Отже, сьогодні для Вас в нашому Топі представлені найбільш високооплачувані письменники світу .

Зміст:

 • 15. Рік Ріордан (Rick Riordan), $ 13 мільйонів.
 • 14. Кен Фоллетт (Ken Follett), $ 14 мільйонів.
 • 13. Стефані Майєр (Stephenie Meyer), $ 14 мільйонів.
 • 12. Джордж Мартін (George R. R. Martin), $ 15 мільйонів.
 • 11. Джоан Роулінг (J. K. Rowling), $ 17 мільйонів.
 • 10. Дін Кунц (Dean Koontz), $ 19 мільйонів.
 • 9. Сьюзен Коллінз (Suzanne Collins), $ 20 мільйонів.
 • 8. Даніела Стіл (Danielle Steel), $ 23 мільйони.
 • 7. Нора Робертс (Nora Roberts) $ 23 мільйони.
 • 6. Білл О'Рейлі (Bill O'Reilly), $ 24 мільйони.
 • 5. Джефф Кінні (Jeff Kinney), $ 25 мільйонів.
 • 4. Джон Грішем (John Grisham), $ 26 мільйонів.
 • 3. Janet Evanovich, $ 33 мільйони.
 • 2. Стівен Кінг (Stephen King), $ 39 мільйонів.
 • 1. Джеймс Паттерсон (James Patterson), $ 94 мільйони.

15. Рік Ріордан (Rick Riordan), $ 13 мільйонів.

Американський письменник є автором детективно-містичного серіалу про Трезе Наваррі, який був удостоєний всіх вищих літературних премій США.Не менш успішною стала і дитяча серія про Персі Джексона.

14. Кен Фоллетт (Ken Follett), $ 14 мільйонів.

Англійська прозаїк пише в жанрі трилера і історичного роману. Книги Фоллетта виходили під псевдонімами Саймон Майлс, Бернард Л. Росс і Мартін Мартінсен. Найзнаменитішими романами автора стали "Вушко голки" і "Стовпи Землі".

13. Стефані Майєр (Stephenie Meyer), $ 14 мільйонів.

Ця американська письменниця є автором культової саги "Сутінки", розпроданої по всьому світу тиражем, що перевищує 100 млн. Примірників. В роботі у письменниці роман "Summer House" про привидів.

12. Джордж Мартін (George R. R. Martin), $ 15 мільйонів.

Цей американський письменник має успіх також в якості сценариста та продюсера. Найпопулярнішою серією автора став цикл "Пісня льоду і вогню" в жанрі фентезі, за яким знято досить успішний телесеріал.

11. Джоан Роулінг (J. K. Rowling), $ 17 мільйонів.

Автор книг про Гаррі Поттера виступає нині в амплуа письменниці для дорослих. Роман "Несподівана вакансія" (The Casual Vacancy) вийде в світ у вересні. Крім того, Роулінг пристойно заробляє на інтернет-продажах електронної версії Гаррі Поттера.

10. Дін Кунц (Dean Koontz), $ 19 мільйонів.

Письменник-фантаст розпродав вже більше 100 Мілн. примірників своїх творів. Чотирнадцять романів Кунца були екранізовані.

9. Сьюзен Коллінз (Suzanne Collins), $ 20 мільйонів.

Американська письменниця знаменита як автор сценаріїв до мультфільмів і програм для дітей. Всесвітню славу їй принесли романи для молоді з серій "Хроніки Підземелля" і "Голодні Ігри".

8. Даніела Стіл (Danielle Steel), $ 23 мільйони.

Найуспішніша жінка-автор любовних романів написала за роки своєї творчої діяльності понад 60 творів, 23 з яких були екранізовані.

7. Нора Робертс (Nora Roberts) $ 23 мільйони.

Автор романтичних детективних історій видає в рік по 6 і більше романів. Видавалася під псевдонімами Jill March, J. D. Robb, Sarah Hardesty.

6. Білл О'Рейлі (Bill O'Reilly), $ 24 мільйони.

Американський тележурналіст і політичний діяч є автором восьми книг, що описують гострі соціально-політичні проблеми США.

5. Джефф Кінні (Jeff Kinney), $ 25 мільйонів.

Як письменника карикатурист і автор ігор прославився після виходу дитячого циклу "Щоденник слабака". В екранізації власного роману Джефф навіть зіграв роль другого плану.

4. Джон Грішем (John Grisham), $ 26 мільйонів.

Автор працює в жанрі "юридичний трилер". Майже половина романів Грішема була екранізована в Голлівуді. Джон виступає на зйомках в якості сценариста та продюсера.

3. Janet Evanovich, $ 33 мільйони.

Найбільш високооплачувана жінка-письменник є автором таких відомих гостросюжетних романів, як "Міська дівчина", "Гаряча шістка", "Луджена глотка".

2. Стівен Кінг (Stephen King), $ 39 мільйонів.

"Король жахів" в 2012 році випустив восьмий том в циклі про Темної Вежі ( "Вітер крізь замкову щілину"). У майбутньому році читачів чекає продовження роману "Сяйво".

1. Джеймс Паттерсон (James Patterson), $ 94 мільйони.

Стівен Кінг називає бібліографію Паттерсона "млявим трилером". Проте, гостросюжетні романи письменника користуються популярністю у читачів і зовсім непогано оплачуються видавцями.