Найвища гора Угорщини - Кекеш

Яка гора найвища в Угорщині? Таке питання часто можна почути від туристів, що віддають перевагу активному відпочинку. Найвища гора в Угорщині носить назву Кекеш , що перекладається з англійської як "блакитний". Вона дійсно має блакитний відтінок, якщо дивитися з відстані. Обрамлена пливуть хмарами, Кекеш здається майже люмінесцентної. Це третя найпопулярніша визначна пам'ятка в Угорщині після озера Балатон і Дунаю. Знаходиться гора на території гірського хребта Матра між місцевими містами Дьєндьєш і Егер. Висота Кекеш - 1014 метри.

Хоча Кекеш не входить в топ-10 найвищих гір у світі, він володіє завидною популярністю. Багато туристів починають піший шлях до вершини Кекеш від містечка Матрахаза. Крім того, якщо ви не проти заплатити приблизно 500 форинтів (2 долари), то зможете піднятися на ліфті на оглядовий доріжці на телевежі, яка знаходиться на Кекеш. З неї відкривається фантастичний вид на іншу частину Матри і можна зробити чудові фото навколишніх видів. А м'який клімат цілий рік і довгі сонячні дні роблять Кекеш популярним місцем літнього відпочинку. Навіть в листопаді-грудні, коли в містах туманно і холодно, вгорі на Кекеш сонячно і відносно тепло. Якщо все ж замерзнете, то можна зігрітися в кафе, розташованому в телевежі. Гордістю цього закладу є виставка міні-пляшок.

Щоб дістатися до Кекеш, вам потрібно буде або орендувати автомобіль з Будапешта або сісти на прямий автобус, що йде від автовокзалу Nepliget (Будапешт).Він курсує тричі на день, щодня. На шлях до гори піде близько 2 годин.

Найбільша гора Угорщини є одним з небагатьох гірськолижних місць цієї країни. Готелі та лижні траси розкидані по всій гірського ланцюга Матра і умови варіюються в залежності від погоди. Це не найулюбленіше місце для заняття лижним спортом в Європі, однак тут є безліч розваг, починаючи від нічного катання на лижах і закінчуючи рестораном для цінителів угорської кухні. А любителі природи можуть зробити похід уздовж схилів гори і пройти через густі букові ліси. Це одне з цікавих місць, куди можна поїхати на новорічні канікули.

Гору можна відвідувати як поодинці, так і цілими родинами. Там, як і майже скрізь в Угорщині, є ігровий майданчик для дітей. Не обійшлося і без туристичних сувенірів, так що не забудьте порадувати маленьким угорським презентом близьких і колег.