Найвища гора в світі

З тих пір як сер Едмунд Хілларі досяг вершини гори Еверест в 1953 році, тисячі альпіністів жадають повторити його подвиг. Завдяки тому, що Еверест має вражаючий титул " найвища гора в світі ", на ньому побувало так багато людей, що щороку ця гімалайська краса поступово перетворюється в буквальному слові сміттєзвалище.

Ближче всіх гір до зірок

Коли ми говоримо про найбільш високій горі світу, то зазвичай думаємо про висоту над рівнем моря. І якщо брати цей параметр, то висота найвищої гори (8849 метрів над рівнем моря) - поза конкуренцією. Еверест простягається вище в атмосферу, ніж будь-який інший пік в світі.

Однак найдальшої точкою від центру Землі, і, отже, найвищої з точки зору відстані є Чимборасо (6384 метра над рівнем моря). Це стратовулкан в Еквадорі, який є частиною гірського ланцюга Анд.

Земля не є плоскою, вона випирає на екваторі і згладжується поблизу полюсів. Це означає, що гори, що знаходяться поблизу екватора, технічно вище, ніж в інших областях планети. І так вийшло, що Чимборасо знаходиться ближче до опуклого центру Землі, ніж Еверест. Виходить, що вона ближче до зірок, ніж найвища точка гори Еверест.

Найважча гора для альпіністів

Відповідно до одного зі звітів, Еверест простягається на відстань 6382 метра від центру Землі. У той же час, Чимборасо простягається на відстань 6384 метра.Хоча різниця у висоті між двома горами становить всього 2 км, цього достатньо, щоб передати титул "найвища гора" еквадорському стратовулканів.

Так чому ж гора Еверест продовжує отримувати все лаври, в той час як Чимборасо залишається відносно непоміченою? Все зводиться до труднощів сходження.

Якщо ви альпініст і хочете випробувати себе, підкоривши Еверест, то шлях до базового табору займе 10 днів. Ще шість тижнів буде потрібно, щоб акліматизуватися, а потім дев'ять днів займе сходження на вершину. З іншого боку, акліматизація на Чимборасо займає близько двох тижнів, а шлях до вершини - близько двох днів. Простіше кажучи, після Евересту підйом на Чимборасо здасться вам прогулянкою в парку.

Над і під рівнем моря

Гора Еверест - найвища гора над рівнем моря, але якщо ми говоримо про явну висоті від основи до вершини, то честь називатися найвищою горою належить "Білій горі" (Мауна-Кеа) на острові Гаваї. Її висота над рівнем моря - 4205 метрів, але гора йде на 5 998 метрів вниз, до дна Тихого океану. Більше половини гори занурена в воду.

Загальна висота Мауна-Кеа становить 10 203 метра. Це на 1345 метра перевищує висоту Евересту.

Мауна-Кеа насправді є вимерлим вулканом на великому острові Гаваї. Він виник близько мільйона років тому, коли тектонічна плита Тихого океану переміщалася над шлейфом з рідкої магми глибоко всередині Землі. Останній раз Мауна-Кеа вивергався близько 4 600 років тому.

Вершина гори являє собою рай для астрономів: Вона має низьку вологість, над нею чисте небо, і велика відстань від будь-якого світлового забруднення. Тобто з вершини вулкана відкривається, можливо, кращий вигляд на небесні об'єкти.Зараз на піку Мауна-Кеа знаходяться 13 телескопів.

Важливо ще раз наголосити, що Еверест - найвища з найвищих гір, якщо вимірювати її від рівня моря. Якщо ви використовуєте цей параметр, то Чимборасо навіть не може розраховувати на звання "найвищий пік в Андах". Цей титул належить горі Аконкагуа, яка підноситься на 6961 метр над рівнем моря.

Найвищі гори на кожному континенті

  1. В Азії - гора Еверест (8 849 метрів).
  2. У Південній Америці - гора Аконкагуа (6 961 м).
  3. В Північній Америці - гора Мак-Кінлі (6 190 метрів).
  4. В Африці - гора Кіліманджаро (5 895 метрів).
  5. В Європі - гора Ельбрус (5 642 метри)
  6. В Антарктиді - масив Вінсона (4 897 метрів).

В Австралії - Океанії - гора Пунчак-Джая (4 884 метра) в Океанії і гора Костюшко - найвища точка на австралійському континенті (2 228 метрів).