Найщасливіші і нещасні країни світу 2017

Агентство Bloomberg випустило рейтинг Misery Index 2017 , який на основі таких критеріїв як інфляція і безробіття ранжирує країни світу від найбідніших і нещасних до процвітаючих. Всього в список входять 65 економік країн світу.

Вже третій рік поспіль першу десятку очолює Венесуела. Економічні біди переслідують цю країну протягом багатьох років. Низькі ціни на нафту - єдиний значний експортний товар країни - підживлюють кризу, який залишив полки продовольчих магазинів порожніми, лікарні - без основних ліків, а також спровокував нестримне зростання насильницьких злочинів.

Найсильніші негативні зрушення в рейтингу у Польщі, яка з 45 місця в торішньому рейтингу стрибнула відразу на 28. А чим вище рядок в рейтингу, тим більш проблемною є економіка країни. Хоча в Польщі спостерігається стійке зниження рівня безробіття, через фінансову кризу інфляція виросла до 1, 8 відсотка в січні 2017 роки після довгого періоду дефляції.

Також злидні зростає в Мексиці, відповідно до даних Bloomberg. У порівнянні з 38 місцем у 2016 році країна піднялася на 31 місце. Поєднання припинення урядових субсидій на паливо і зниження курсу песо на 11 відсотків по відношенню до долара після президентських виборів в США в листопаді робить негативний вплив на ціни в Мексиці.

Великобританія також буде страждати в економічному плані в 2017 році через Brexit.Початок виходу країни з Європейського Союзу загнало фунт на позначку нижче 30-річного мінімуму, призвело до зростання вартості імпорту і, поряд з цим, до інфляції. А ось зростання цін у Великобританії був низьким, тому що ціни на нафту впали в кінці 2014 року.

Топ-13 найнещасніших країн світу

А найменш бідній і знедоленої країною в черговий раз став Таїланд - багато в чому завдяки унікально високої зайнятості населення. Також позитивна динаміка відзначається в таких країнах як Гонконг, Тайвань, Нідерланди, Китай, Еквадор і Росія. Кожна з них опустилася вниз в добірці Bloomberg на 9 пунктів або більше. У Misery Index 2017 року Росія займає 21 місце. Що стосується США, то країна залишилися серед 20 найменш нещасних країн світу (на 49 місці), хоча і поступається Китаю (52 рядок).

Найщасливіші в економічному плані країни 2017 року