5 Найбільш значущих законів, що вступають в силу в серпні

В серпні вступають в силу 95 нових федеральних актів. Портал ГАРАНТ. РУ узагальнив нововведення, важливі як для всіх росіян, так і для представників бізнесу.

Зміст:

  • 1. Новий професійний стандарт
  • 2. Самозайнятість громадян
  • 3. Право на зменшення податкової бази
  • 4. Єдиний порядок визначення податкового періоду
  • 5. Досудове порядок виплат по ОСАГО

1. Новий професійний стандарт

Перелік професійних стандартів поповнився новим - « Спеціаліст з промислової фармації в області забезпечення якості лікарських засобів «.

Основна мета професії - організація, проведення робіт і управління роботами по фармацевтичної системі якості, включаючи оформлення дозволу про випуск в обіг лікарських засобів.

2. Самозайнятість громадян

З 6 серпня запрацюють поправки, що визначають правовий статус самозайнятих громадян.

Зараз Цивільний кодекс зобов'язує всіх осіб, які проводять підприємницьку діяльність, реєструватися в цій якості (абз. 3 п. 1 ст. 2, п. 1 ст. 23 ГК РФ). Однак нова редакція цих норм передбачає, що стосовно окремих видів підприємницької діяльності законом можуть бути вказані умови, при яких громадяни мають право займатися такою діяльністю і без реєстрації як ІП.

3. Право на зменшення податкової бази

З 19 серпня вводяться умови, при дотриманні яких платник податків має право зменшити податкову базу або суму належного до сплати податку.

За загальним правилом, платникам податків заборонено зменшувати податкову базу і суму належного до сплати податку в результаті спотворення відомостей про факти господарського життя (сукупності таких фактів), об'єкти оподаткування, які підлягають відображенню в податковому та (або) бухгалтерському обліку або податкової звітності платника податків (ст . 54. 1 НК РФ).

Разом з тим платник податків тепер все ж може зменшити податкову базу, а також суму належного до сплати податку, якщо:

  • основною метою здійснення угоди не є несплата (неповна сплата) або залік (повернення) суми податку;
  • зобов'язання за угодою виконано стороною договору, укладеного з платником податків, або особою, якій зобов'язання по виконанню угоди передано за договором або законом.

4. Єдиний порядок визначення податкового періоду

Також з 19 серпня почне працювати єдиний порядок визначення початку і закінчення податкового періоду для юросіб та ВП.

Так, за новим правилом, якщо податковим періодом визнається календарний рік, то для організацій та ВП, зареєстрованих з 1 січня по 30 листопада одного календарного року, першим податковим періодом стане період з дня державної реєстрації до 31 грудня цього календарного року. А для організацій та ВП, зареєстрованих з 1 грудня по 31 грудня одного календарного року - період з дня державної реєстрації по 31 грудня календарного року, наступного за роком державної реєстрації.

5. Досудове порядок виплат по ОСАГО

Вводиться досудовий порядок врегулювання спорів між страховими організаціями в частині взаєморозрахунків за прямим відшкодуванню збитків при ОСАГО (26 серпня)

Для цього при професійному об'єднанні страховиків повинна бути утворена відповідна комісія.При цьому встановлюється, що якщо хто-небудь із страховиків не погодиться з рішенням комісії або комісія не прийме рішення у встановлений термін (20 календарних днів), суперечка буде розглядати арбітражний суд.