Найшвидший літак в світі

Найшвидший літак в світі

Людство завжди прагнуло подолати швидкість звуку і світла. З появою реактивних літаків мрія людей бути швидше звуку здійснилася. Але і до цього дня конструктори і розробники літальних апаратів продовжують удосконалювати їх. Правда, практично всі "швидкі" літаки розробляються для військових. Згідно з Книгою рекордів Гіннеса, американський надзвуковий стратегічний розвідник Lockheed SR-71 - найшвидший літак у світі. Рекорд швидкості, встановлений американським літаком в 1976 році, становить 3529, 56 кілометрів на годину. Правда, даний рекорд належить до пілотованих літальних апаратів з прямоструминними двигунами.

Lockheed SR-71 на прізвисько "Blackbird" володіє високою швидкістю і висотою польоту. Всього було побудовано 32 бойові машини, з яких лише дванадцять постраждали в результаті нещасних випадків. SR-71 брав участь у В'єтнамської війні, але так і не був збитий.

Перший політ найшвидшого літака в світі, розробленого компанією Skunk Works, відбувся 22 грудня 1964 року. До слова, цей військовий літак був прабатьком американських "стелс". Адже саме на "Чорному дрозда" вперше застосували технології зниження радіолокаційної помітності. Літак став більш плоским, а фюзеляж покрили спеціальним радиопоглощающую покриттям.

натисніть на картинку для збільшення

Якщо ж не брати до уваги "пілотів", то найшвидший у світі літак - це NASA X-43.Гіперзвукової безпілотник 16 листопада 2004 року встановив новий світовий рекорд, розвинувши максимальну швидкість 11 200 кілометрів на годину (3, 2 кілометри в секунду). X-43 - це класичний безпілотник, зведений за програмою "Hyper-X", з прямоточним реактивним двигуном, для розгону якого використовується блок від ракети "Пегас".

натисніть на картинку для збільшення

NASA X-43 - невеликий за габаритами літак з розмахом крила в 1, 5 метра і довжиною в 3, 6 м. Всього було побудовано три моделі X-43 , перша з яких впала в Тихий океан при випробуваннях. На розробку найшвидшого в світі безпілотника пішло 10 років і 250 мільйонів доларів. Фото X-43 представлено нижче.

натисніть на картинку для збільшення

Що ж стосується вітчизняних літальних апаратів, то рекорд швидкості належить російському винищувачу МІГ-31, який теоретично може розвинути швидкість до 3000 км / год. "Миті", розроблені ще в СРСР, складаються на озброєнні російської армії. Перший політ 31-го "МіГа" відбувся 16 вересня 1975 року.

натисніть на картинку для збільшення

31-я модель розроблена на базі Мить-25, який, як запевняють радянських льотчиків, міг короткочасно розвивати швидкість в 3600 кілометрів на годину. Але, на жаль, даний рекорд не був зафіксований, внаслідок чого титул найшвидшого літака перейшов до американського розвідника SR-71.

натисніть на картинку для збільшення

За десятки років було випущено безліч модифікацій 31-го МіГа, частина з яких йшла на експорт. На озброєнні російської армії знаходиться версія МіГ-31БМ з БРЛС, здатної виявляти ворожі цілі на відстані в 320 кілометрів, і новою системою управління озброєнням. Винищувачем-перехоплювачем довжиною 21, 62 метра керують 2 члени екіпажу.Без дозаправки в повітрі літак МіГ-31 здатний подолати відстань в 3000 кілометрів.

На авіасалонах по всьому світу з кожним роком з'являється все більше і більше швидкісних літаків. Цілком можливо, що через пару років новий винищувач або розвідник встановить черговий абсолютний рекорд швидкості серед пілотованих літальних апаратів. Зараз же пропонуємо подивитися відеоролик про SR-71, найшвидшому літаку в світі: