Відмінність справжньою чорної ікри від підробки

Відмінність справжньою чорної ікри від підробки

Чорна ікра - ласий делікатес на столі росіян. Але останнім часом вона все рідше лежить на прилавках магазинів, а там де є - демонструє такі цінники, до яких простим смертним не підступитися. Тим більше прикро, що часто в таких невеликих, акуратних і дуже дорогих баночках знаходиться ... підробка. І ми, викладаючи свої кровно зароблені, споживаємо зовсім не те, що жадали купити. Як бути в цьому випадку? Звинувачувати продавця, торгову компанію, невідомі контролюючі організації, що вони недогледіли, а ви постраждали? Повірте, це буде марною тратою часу і сил. Набагато краще, якщо ви відразу перед покупкою зможете відрізнити підробку.

Зміст статті

  • Визначення
  • Цікаві властивості підробленої чорної ікри
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Справжня чорна ікра буває декількох сортів: вищий, перший, другий, а також так звані "вікові сорти" на кшталт ікри 35-річної севрюги, яку називають "класичної сірої" або ж ікри 20-річного осетра - це сорт носить аристократичне титул "чорний королівський". Однак крім усього іншого, є сорт преміум або Golden Caviar. Таку ікру навіть неправильно називати "чорної", оскільки вона просто бурштинова, а вартість її може досягати 25000 доларів за кілограм.Часто подібний сорт фасують в золоті баночки 995 другої спроби. З чуток, такий різновид нам подарував рідкісний вид риби - білуга альбінос. В цілому користь від чорної ікри величезна: запобігає старінню, має багато вітамінів і мінералів, відмінне джерело білків, йоду, жирних амінокислот.

Чорна ікра. Вищий сорт

Підроблена чорна ікра - її ще називають білкової або штучною. Як правило, подібна ікра не має нічого спільного зі справжньою. До її складу входить харчовий барвник, желатин, білок курячих яєць, ароматизатори, сіль. Така ікра має кулясту щільну форму, а за розміром білкова ікринка раз в п'ять більше справжньою.

до змісту ↑

Цікаві властивості підробленої чорної ікри

Якщо вам пропонується товар з дивно низькою ціною - не вірте! Хороша чорна ікра дешевої ніколи не буває.

Якщо придивитися до підробленої чорній ікрі, можна побачити на ній якийсь наліт. Це може бути цілком нешкідливий ефект поствиробництва або досить негативно впливають на організм токсини - стережіться!

Принюхайтеся. Справжня ікра майже не буде пахнути рибою, тоді як штучну часто піддають додаткової ароматизації мало не тухлої оселедцем. Якщо відчуваєте сильний "душок", ні в якому разі не купуйте таку ікру.

Існує так звана ікра-пливун. Варто тільки трохи нахилити банку з цим вмістом, і воно починає "плисти". Так бути не повинно. Як і не повинно бути злипання в грудки, що говорить про неякісну обробці.

Якщо все ж не вдалося відрізнити на око підробку, і ікра куплена, є ще кілька перевірених способів відмінності в домашніх умовах. Спробуйте занурити ложечку справжню ікри в окріп.Подібним способом можна виявити підробку, оскільки багато її види (хоча і не всі) просто тануть в окропі.

Подковирніте ложечкою ікру з дна посуду. Якщо виявлена ​​сухість, а не крихкість - це ознака підробки.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. На цій ікрі не буває нальоту, а підробка цим часто грішить.
  2. Справжня ікра в окропі не розчиняється, а підроблена - так.
  3. Запах у справжньої ікри або відсутня, або дуже слабкий, а ось від фальшивки може вражати дуже сильно.
  4. Якщо вам попалася "ікра-пливун", це фальшивка. Справжня не пливе.
  5. Суха ікра на дні банки або злиплі грудки - ознака підробки або поганий обробки. Справжня ікра з такими дефектами не проводиться.
  6. Ціна питання справжньою чорної ікри може неприємно здивувати будь-кого, тоді як підробка продається за набагато менші гроші.