Різниця між цукіні і кабачком

Різниця між цукіні і кабачком

Як було все просто раніше: картопля варена, картопля смажена, кабачок тушкований ... А сьогодні на нашому столі з'являються страви з овочів з важко запам'ятовуються назвами. Деякі не приживаються в раціоні, а деякі міцно займають почесне місце серед улюблених страв. І якщо раніше альтернатив у страв з кабачків не було, то сьогодні багато хто воліє вживати цукіні - італійський вид кабачка. Відмінність його від нашого рідного кабачка ми зараз і розглянемо.

Зміст статті

  • Зовнішній вигляд
  • Агротехніка
  • Приготування і корисні властивості
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Зовнішній вигляд

І цукіні, і кабачок відносяться до різновидів гарбуза. Але плюс цих овочів в тому, що у гарбуза достатньо тривалий процес дозрівання, а цукіні і кабачки можна вживати в їжу в вигляді зав'язі.

Кабачок

Кабачок має кущових форму, часто стелиться по землі, має багато відгалужень. Цукіні теж росте кущем, але більш акуратним, без розгалужень. Якщо кабачок здатний вирости до гігантських розмірів, то цукіні набагато менше свого побратима. Плоди обох овочів мають довгасту форму, але плід кабачка частіше білого або жовтого кольору, а цукіні частіше темно-зеленого кольору з малюнком. М'якоть у цукіні більш ніжна, м'яка.

Цукіні до змісту ↑

Агротехніка

Багато хто вибирає кабачок як вельми невибагливий овоч. Хоча і за ним потрібен певний відхід. Кабачок любить нейтральну грунт, а найгірше росте на глинистому і кислому ґрунті. Цьому овочу подобається сонце, тому для посадки необхідно вибрати відкрите, добре освітлене місце. У рясного поливу кабачки не потребують, досить один-два рази на тиждень, а коли кабачок починає плодоносити, можна збільшити поливи до трьох-чотирьох разів. Плюс кабачків полягає в тому, що їх не потрібно прополювати, кущі кабачка ростуть так, що в їх тіні бур'янам вижити дуже важко.

Цукіні любить тепло і не переносить заморозки. Квітки у цукіні більші і знаходяться на значній відстані один від одного, що дозволяє їх легше запилювати. Цукіні майже не розгалужуються, листя у них більші, іноді мають малюнок, як і плоди. Для гарного росту цукіні необхідна температура 22-25 ° С. До того ж, цукіні, на відміну від кабачків, дуже люблять вологий грунт, рясний полив, і вологе повітря. Дуже багато води цій рослині потрібно під час цвітіння і визрівання плоду. Ці овочі погано ростуть на одному місці кілька років, бажано їх пересаджувати.

до змісту ↑

Приготування і корисні властивості

Чим підкорює цукіні, так це тим, що його можна вживати в їжу в будь-якому, навіть в сирому вигляді. Ніжна шкірочка цукіні теж йде в їжу, а ось у кабачка шкірка грубіша, її необхідно зрізати. Кабачок краще гасити або смажити, а цукіні хороший навіть при мінімальній термообробці.

Любителі сидіти на дієті прекрасно знають, що кабачок малокалорійний. Всього 27 ккал.

Кабачки багаті вітаміном С і каротином, також в кабачках багато калію і фолієвої кислоти.При хворобах печінки рекомендують вживати в їжу кабачок, як виводить з організму шкідливі речовини і сприяє відділенню жовчі.

Як і кабачок, цукіні відмінно засвоюється. Каротину в цукіні більше, ніж у моркві, а вітаміну С більше, ніж в гарбузі. При дієті просто незамінний, так як крім низького рівня калорій, цукіні ще й не потрібно готувати. У цукіні всього 16 ккал.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Зовнішні відмінності: цукіні є видом кабачка, але більш дрібним, листя і квіти цукіні більші, кабачок галузиться, а цукіні росте кущем, колір плода у кабачка білий або жовтий, у цукіні - частіше темно-зелений.
  2. Цукіні більш теплолюбний і вологолюбний, кабачок легше переносить коливання температур.
  3. Цукіні дозріває швидше кабачка
  4. Цукіні можна вживати навіть сирим, кабачок краще в тушкованому або смаженому вигляді.
  5. Обидва овоча низькокалорійні, але в цукіні калорій менше.