Різниця між zip і rar

Різниця між zip і rar

Було у старого два сина: молодший з особливостями, старший з примхами ... У ролі старого сьогодні архіватор, наприклад, WinRar, в ролі синів - два формати стиснення даних: RAR і ZIP. Кожен і з особливостями, і з примхами. Чому говоримо про WinRar? За статистикою, це один з найпопулярніших архіваторів на сьогоднішній день, працює з багатьма форматами, в тому числі RAR і ZIP. І недосвідченому користувачу доводиться постійно вибирати між ними, часом ставлячи собі питання, чи правильний вибір він зробив.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

ZIP - формат архівації файлів і стиснення інформації, що має розширення кінцевого файлу. zip. Вперше опубліковано в 1989 році. Також ZIP - безпосередньо програма-архіватор.

RAR - формат архівації файлів і стиснення інформації, що має розширення кінцевого файлу. rar. Також RAR - безпосередньо програма-архіватор.

до змісту ↑

Порівняння

Подивимося, в чому різниця між rar і ​​zip як самостійними форматами упакованих даних. Перший, в чиїхось очах найважливіший, момент - розробники. ZIP створений американцем Філом Кацем, а RAR - російським громадянином Євгеном Рошаль. Чи це не привід пишатися: архіватор і формат досягли загальносвітової популярності, а кілька років тому в Росії RAR був найпоширенішим архівних форматом. Стандартна іконка "стопка книжечок" більшості користувачів відома і зараз, тоді як звичайні "папка з замочком" і "ящики в лещатах" ZIP у недавно сіли за клавіатуру викликає часом подив - асоціацій з архівом даних не виникає.

Якщо говорити про процес роботи з архівами і власне створення резервної копії, то ZIP створюється дещо швидше, ніж формат-суперник. Правда, помітити це можна або на дуже повільних системах, або при зверненні до величезного масиву файлів. RAR ж стискає дані сильніше, що забезпечує економію місця на диску.

Створення багатотомних архівів - "плюшка" виключно RAR: для запису на невеликі за обсягом носії інформації архівіруемих файл в процесі розбивається на кілька томів. ZIP використовує в цьому випадку безліч дисків (ділить архіви по дискам), і "склеює" їх в єдине ціле. В цьому випадку спроба попрацювати з частиною архіву не буде результативною.

Істотні відмінності закладені і в функціональності самих форматів. RAR дозволяє додавати в уже існуючий архів нові файли, а також відновлювати пошкоджені засобами самого архіву. Затребувана і функція установки заборони на зміну даних в архіві, щоб уникнути пошкодження файлів. ZIP не працює з файлами більше 2 Гб, RAR теоретично може архівувати файли розміром до 8 ексабайт (понад 8 млн терабайт).

Ще один істотний момент - поширеність обох форматів. В даний час вважати один з них популярнішим іншого не можна, однак розробники операційних систем взяли на озброєння саме ZIP, інтегруючи його в свої збірки за замовчуванням. Встановлюючи нову ОС, будь то Лінукс або Windows, користувач може не турбуватися про те, що в першу чергу потрібно завантажити програму-архіватор для роботи з софтом. Так як ZIP за замовчуванням відкривається, багатьом перехід на RAR не потрібно зовсім. Таке насильницьке поширення робить акцент саме на ZIP в процесі обміну файловими архівами по мережі: архів розпакується у абсолютної більшості користувачів.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Формат RAR створений російським розробником, ZIP - американським.
  2. Процес стиснення в ZIP йде трохи швидше.
  3. Ступінь стиснення в RAR вище.
  4. RAR може створювати багатотомні архіви.
  5. В RAR є можливість відновлення пошкодженого файлу.
  6. ZIP не працює з файлами розміром понад 2 Гб.
  7. ZIP входить в збірку більшості настільних операційних систем за замовчуванням.