Різниця між йогуртом і кислим молоком

Різниця між йогуртом і кислим молоком

Про корисні для здоров'я властивості кисломолочних продуктів знають навіть діти. Але різновидів на прилавках магазинів стільки, що вибір часто утруднений. Наприклад, чим відрізняється йогурт від кислого молока? Як готується кожен з двох кисломолочних продуктів? І якою насправді корисніше?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Кисляк по суті є згустком кислого молока. Вона добре засвоюється організмом і відрізняється високою енергетичною цінністю. Сквашивание відбувається з використанням молочнокислих бактерій, а жирність підсумкового продукту становить від 3, 2% і більше.

Йогурт може готуватися як з молока, так і з молочної суміші. Його мінімальна жирність починається з 1, 5%. Сквашивание відбувається за допомогою двох культур: болгарської палички і термофільного стрептокока. Їх концентрація в готовому продукті становить 10 7 КУО / г. Особливістю йогурту є високий вміст сухих знежирених речовин молока.

Обидва кисломолочних продукту корисні для шлунково-кишкового тракту. У наші дні вони готуються як в промислових масштабах, так і самостійно в домашніх умовах.

до змісту ↑

Порівняння

Крім мінімальної жирності, ключова відмінність йогурту від кислого молока полягає в тому, що вихідним продуктом для його сквашування може виступати і молочна суміш.Відповідно до російського законодавства, в нього допустимо додавати різні додаткові інгредієнти: цукор, сиропи, шматочки ягід і фруктів, ароматизатори, сухе молоко і т. Д. В залежності від цього до смаку він може бути або несолодким, або солодким. Однак на батьківщині - в Болгарії - при наявності подібних домішок продукт не має права називатися йогуртом.

У кислого молока є кілька різновидів (варенець, ряжанка і т. Д.), Які виходять сквашування пастеризованого, пряженого або цільного молока. Вона може бути солодкою, несолодкої і солоної. Для квашення деяких видів кислого молока додається болгарська паличка, але це не є обов'язковою умовою. У той час як для йогурту вона разом з молочнокислими стрептококами незмінно входить в заквасочних суміш. Як добавки для кислого молока використовуються мед, цукор, кориця, ванілін, але не шматочки фруктів і ягід.

до змісту ↑

Таблиця

В наступній таблиці ще раз наочно представлено, в чому різниця між йогуртом і кислим молоком.

Йогурт Кисляк
Виготовляється з молока, молочної суміші Виготовляється з цілісного, пастеризованого і пряженого молока
Суміш для сквашування складають болгарська паличка і термофільний стрептокок Сквашивание за допомогою кисломолочних бактерій Солодкий або несолодкий смак
Солодкий, несолодкий або солоний смак Може мати в складі фрукти і ягоди
чи не додаються шматочки ягід і фруктів Мінімальна жирність 1, 5%
Мінімальна жирність 3, 2 %