Різниця між яхтою і катером

Різниця між яхтою і катером

У кожної людини є мрія. І у кожного вона своя. Як правило, для її здійснення необхідна певна сума грошей. Багато, добившись відносної матеріальної незалежності, прагнуть втілити свою мрію в реальність. Іноді для цього залишається вже занадто мало часу. А деякі готові, відмовляючи собі навіть у самих маленьких задоволеннях, все своє життя організувати так, щоб, врешті-решт, досягти бажаного.

Зміст статті

 • Швидкість ходу
 • Дальність плавання
 • Осадка і чисельність екіпажу
 • Вартість
 • Основні відмінності яхти від катера

Для сотень хлопчиків і дівчаток заповітною мрією на все життя залишається море і "червоні вітрила". Хтось, щоб реалізувати свою мрію, починає займатися вітрильним спортом, хтось збирає необхідну для придбання судна суму, а деякі намагаються змайструвати його самостійно.

Коштів, за допомогою яких можна пересуватися по воді, сила-силенна. Це і різні по різновиди човнів, і величезні лайнери, і пороми, і багато-багато інших плавальні засоби. Однак, найпоширенішими, досить комфортними, і відносно доступними з них є катер і яхта.

Катером можуть називати будь-який невеликий корабель або інше судно, від півтора до сорока метрів в довжину, відмінною рисою якого є наявність мотора в якості рушійної сили.

Яхта - це судно довжиною, в середньому, від семи до дванадцяти метрів призначене для подорожей або занять спортом. На яхті не перевозити вантажі або пасажирів, не проводять інженерних і рятувальних робіт в море. Яхта - справжній показник добробуту, так як бідні люди не можуть собі дозволити утримувати розкішну яхту, навіть якщо їм вдасться її придбати.

Яхти найчастіше поділяють на три групи:

 • вітрильні
 • парусно-моторні
 • моторні.

парусно-моторні яхти наполовину є безпосередньо яхтою, і наполовину - катером. З приводу моторних яхт в професійному середовищі вже давно точаться суперечки, чи можна це судно ще називати яхтою, або все ж це звичайний катер, так як принципових відмінностей у них немає. Парусна яхта - ось це і є яхта в її класичному розумінні.

Швидкість ходу

Швидкість пересування парусної яхти залежить від сили вітру, напрямку руху, і досягає максимального значення в 30 вузлів, тобто 55 км / год. Цей показник був встановлений в Америці, на кубкових перегонах. А середня швидкість такого судна - 6-10 вузлів.

Швидкість катера залежить від його розмірів і потужності мотора. Він може прискорюватися до 130 км / год (70 вузлів) при певних технічних умовах.

до змісту ↑

Дальність плавання

Дальність плавання на парусній яхті обмежується тільки бажанням і кількістю провізії на борту.

Щоб вирушити в далеку дорогу на катері, необхідно підрахувати витрата палива. Так, максимальна дальність при прийомі додаткового палива на економічному режимі його витрати становить не більше 1500 км. Крім обмеження по паливу, на дальність і тривалість ваших подорожей вплине фінансова спроможність, так як витрати на паливо завдають істотної шкоди гаманцю.Щоб тільки зрушити з місця судно середнього розміру, знадобиться не менше 10 літрів.

до змісту ↑

Осадка і чисельність екіпажу

Катер розташовується на воді рівно, впевнено, лише заважає деяка вібрація корпусу і зайвий шум. Осадка катера середньої довжини становить близько 0, 9 метра. Мінімальний екіпаж катера - двоє людей.

Осадка яхти такого ж розміру - 2-2, 5 метра. Крім того, яхта має в недоліках крен на один бік. Хоча багато яхтсмени вважають, що такий стан судна на поверхні води тільки додає адреналіну і романтики плавання. Екіпаж яхти може складатися з двох-трьох чоловік, проте краще при далеких подорожах перебувати на палубі як мінімум вчотирьох.

до змісту ↑

Вартість

Навіть найменша моторна яхта коштує приблизно 50-70 тис євро. Ціна парусної яхти значно менше, починається з 12-15 тис. Доларів.

Парусна яхта

Вибираючи між новою маленькою яхтою і вживаної яхтою великого розміру, варто віддати перевагу останній. Так як для яхти її довжина є гарантом надійності.

Катер довжиною до п'яти метрів, обладнаний підвісним мотором можна придбати за кілька тисяч доларів. На великі круїзні катери і ціни відповідні - 180-250 тис. Умовних одиниць.

Купуючи будь-яку судно, слід пам'ятати, що його доведеться десь швартовать, на зимовий період визначати на зберігання, наймати команду, яка буде його технічно обслуговувати і управляти під час плавання. Крім того, витрати на паливо (для моторної яхти і катери), і багато-багато витраченого часу для здійснення належного догляду.

до змісту ↑

Основні відмінності яхти від катера

 1. Моторні яхти прирівнюють до катерів.
 2. У яхти в ходу утворюється крен, катер відрізняється підвищеною гучністю і вібрацією.
 3. Швидкість пересування на яхті в рази менше швидкості катера і залежить від сили вітру.
 4. На яхті можна пересуватися настільки довго, скільки дозволить запас провізії; на катері - поки не закінчиться паливо.
 5. Придбання катера доступніше середньостатистичному покупцеві, ніж яхти. Витрати на щорічне обслуговування будь-якого судна порівнянні з 20 відсотками вартості самого судна.