Різниця між ксилофоном і металофоні

Різниця між ксилофоном і металофоні

Цілком очевидно, що перші музичні інструменти малюка повинні бути максимально простими і доступними. Взяти хоча б барабан, маракаси або дудочки, процес гри на яких освоїть навіть дворічний карапуз. Однак з їх допомогою навряд чи вдасться залучити дитину до світу мистецтва. Інша справа ксилофони і металофоні, де кожна пластина відповідає певній ноті. Обидва цих інструменту мають характерні риси, про які й піде мова в нашій статті.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Ксилофон

Ксилофон - самозвучні музичний інструмент ударної групи. Складається з розташованих в ряд хроматически налаштованих дерев'яних брусків, що мають різну довжину. Пластини закріплені на підставці і налаштовані на певні ноти. Ксилофон поширений по всьому світу, але найбільшу популярність придбав в Південно-Східній Азії, Африці і Латинській Америці. Для видобування звуку з брусків необхідно бити по ним спеціальними дерев'яними молоточками або паличками з кулястими наконечниками, які додаються до інструменту. Перші згадки про ксилофоні датуються XVI століттям. На той момент інструмент був досить примітивне пристосування, що складається з пов'язаних один з одним двох десятків дерев'яних пластин. Для видобування звуку їх доводилося розкладати на рівній поверхні.Завдяки зручності транспортування інструмент активно використовувався бродячими музикантами. Удосконалення ксилофона довелося на 1830-і роки.

Металофон

Металофон - ударний музичний інструмент. Складається з ряду пластин, закріплених в горизонтальному порядку по периметру дерев'яного корпусу. Для видобування звуку необхідно бити по ним спеціальними паличками або молоточками. Інструмент отримав свою назву завдяки матеріалу, з якого виконані пластини. Очевидно, що мова йде про метал, в більшості випадків - латуні або бронзи. Прабатьком сучасного музичного атрибута став прийшов з Азії глокеншпіль, в основі якого лежали дзвіночки. У XIX столітті вони були замінені на металеві пластини.

до змісту ↑

Порівняння

Як видно з наведених визначень, головна відмінність музичних інструментів укладено в матеріалі виготовлення пластин. Ксилофон складається з розташованих в ряд дерев'яних брусків. Пластини ж другого інструменту виконуються виключно з металу. Цим і пояснюється їх більш гучне і дзвінке звучання. Ксилофон грає набагато тихіше і цікавіше. В результаті удару по пластинах дерев'яним молоточком можна почути глухі, але при цьому досить приємні звуки, не ріжуть слух. Якщо говорити про професійний інструмент, то в форте його тембр різкий і клацали, а в піано - м'який і булькає. Подібне звучання додає ксилофону особливий шарм.

Обидва розглянутих інструменту поділяються на два основних види. Диатонические ксилофони і металофоні складаються з одного ряду пластин, які повторюють розташування білих клавіш на фортепіано.Подібні найпростіші інструменти часто використовуються в якості іграшок для дітей і виконуються у відповідному дизайні. Музичні атрибути хроматичного типу мають більш складний пристрій і глибоке звучання. Пластини в них розташовуються в два ряди по аналогії з білими і чорними фортепіанними клавішами. Можливості таких інструментів набагато ширше, однак і освоїти їх буде куди складніше. Ще одна відмінність ксилофона від металофона полягає в тому, що перший нерідко задіюється в симфонічному оркестрі. Його партії включаються в твори відомих композиторів. Металофон ж вважається переважно аматорським і навіть дитячим інструментом. Тоді як споріднені з ним дзвіночки часто присутні в оркестрі.

Підіб'ємо підсумок, в чому різниця між ксилофоном і металофоні.

Ксилофон Металофон
Складається з дерев'яних брусків Головну роль відіграють металеві пластини
Глухе, що не ріже слух звучання, оригінальний тембр Видає гучні і дзвінкі звуки
Нерідко задіюється в симфонічному оркестрі Вважається аматорським і навіть дитячим інструментом