Різниця між ксеноном і галогеном

Різниця між ксеноном і галогеном

В не так давно канули в Лету радянські часи у вітчизняних автолюбителів було не так багато можливостей вибору типів автомобільних фар. Чи то справа наші дні - сучасний ринок автомобільних запчастин і аксесуарів пропонує широкий асортимент автооптики на будь-який смак.

Досить довго популярністю користувалися галогенні фари, але останнім часом автолюбителі все частіше віддають перевагу більш прогресивний ксенон. У чому ж різниця між цими типами фар і як не помилитися при виборі "око" для улюбленого автомобіля?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Галоген - так спрощено називають галогенні фари, в яких застосовуються лампи розжарювання галогенного типу і рефлектори (параболічні дзеркала) з розсіює склом.

Ксенон (ксенонові фари) - система освітлення крім власне фар включає в себе блоки запалювання та електронного врядування. Світіння забезпечується електродугою, що виникає між двома електродами.

до змісту ↑

Порівняння

Галогенні лампи по суті є лампами розжарювання, світіння яких забезпечується вольфрамовими нитками в скляній колбі.

Зліва - галоген. Праворуч - ксенон

Ксенон дорожче, конструктивно складніший, але і прогресивніше, ніж галоген. Ксеноновая оптика працює на основі дугового розряду без використання вольфрамових ниток.

Ксенон значно ефективніше галогенною оптики, він менше навантажує бортову електромережу. Крім того, ксенонове світло не подразнює очі і максимально близький до природного денного світла.

Основна частина енергії галогенних ламп витрачається на тепло, і лише мала частина - на освітлення. Показники ксенону обернено пропорційні.

Галогенні лампи зазвичай служить близько 400-700 годин, ксенон - в кілька разів довше. Галоген дуже сприйнятливий до механічних впливів. Так, з-за сильної тряски шляхом утворення може зруйнуватися, фара буде виведена з ладу. З ксеноном такого не станеться через особливості конструкції і принципу дії.

Переваги ксенону перед галогеном в підсумку дозволяють ксеноновим оптиці підвищити безпеку пересування у вечірній і нічний час.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Галоген - така автооптика заснована на галогенних лампах із застосуванням рефлекторів і розсіює скла.
  2. Ксенон - нова технологія, заснована на світінні електричної дуги.
  3. Ксенон ефективніше галогену, а його світло - максимально близький до природного сонячного.
  4. Ксенон довговічніше і не залежить від механічних впливів (тряски).
  5. Ціни на ксенонову оптику вище, ніж на галогенну.