Різниця між wordPress і Joomla

Різниця між WordPress і Joomla

Мільйони сайтів в інтернеті працюють на так званих CMS - системи управління контентом, що дозволяють навіть новачкові без знань програмування створити простенький сайт. CMS включає в себе як ядро ​​управління сайтом, так і функціонал, що настроюється в адміністративній частині і розширюється за рахунок плагінів. Серед систем управління сайтами зустрічаються платні і безкоштовні движки, серед яких найпопулярнішими є WordPress і Joomla. Обидві CMS входять в стандартний пакет більшості хостинг-провайдерів і дозволяють побудувати на своїй базі сайти будь-якої складності. Проблема вибору платформи для сайту виникає у кожного новоспеченого сайтостроітеля. Але найбільше їх турбує питання про те, чим відрізняється WordPress від Joomla.

Зміст статті

  • Трохи про CMS
  • Порівняння
  • Таблиця

Трохи про CMS

WordPress - популярна блог-платформа, що розробляється і підтримувана кодерами з усього світу. Адже в команду WordPress входить більше 180 розробників, а кількість доповнень (плагінів) перевалило за п'ятитисячний позначку. Спочатку "Вордпресс" користувався популярністю лише серед блогерів, бо CMS "заточена" під відображення постів і роботу з текстовим контентом. Але починаючи з третьої версії WordPress трохи змінився на краще, і зараз завдяки розширенням і якісним шаблонами з WP можна зробити сайт будь-якої складності.

Joomla - CMS, яка розцінюється багатьма адміністраторами як "найкраща система керування медіа-файлами".Насправді "Джомла" являє собою універсальну CMS. Інтернет-магазин, міський портал або форум - все це легко створюється на базі Joomla. Причому кількість плагінів і безкоштовних тим не поступається "вордпрессовскім".

Власне кажучи, відмінність WordPress від Joomla, незважаючи на універсальність обох CMS, полягає саме в їх початковому призначення:

  • WordPress - платформа для standalone-блогів, Лендінзі і сайтів-візиток.
  • Joomla - CMS для створення порталів, соцмереж та інтернет-магазинів, в яких основний акцент робиться на роботі з мультимедіа-контентом.
до змісту ↑

Порівняння

Безсумнівно, при бажанні з WordPress також можна зробити онлайн-магазин або портал, але для того, щоб перетворити движок, будуть потрібні знання в PHP-програмуванні. На жаль, у переважної більшості початківців сайтостроителей таких знань немає. У цьому плані з Joomla простіше і інтуїтивно працювати.

Так, шаблони "Джомли" легше правляться, а візуальний редактор дозволяє швидко налаштувати головну сторінку. Для обох CMS є безліч безкоштовних тим, правда, шаблони до WordPress набагато якісніше. Що стосується платних тим, то з огляду на більшій популярності "вордпресс" шаблони до даної платформі дорожче. А ось в плані SEO - WordPress далеко попереду, так як Joomla абсолютно не пристосована під пошукову оптимізацію.

Відносно компактності і ієрархії файлів WordPress помітно виграє у Joomla, оскільки всі системні файли розташувалися в трьох папках:

  • wp-admin - адміністраторська частина;
  • wp-content - плагіни, теми, локалізація;
  • wp-includes - ядро ​​движка.

У Joomla в цьому повне беззаконня, бо в корені сайту з встановленої CMS може перебувати величезна кількість файлів і папок.

Як і Joomla, так і WordPress при високому навантаженні мають властивість "гальмувати і глючити". Але доопрацювання WP за допомогою "напилка" і знань в програмуванні дозволяють сайту витримати не один десяток тисяч користувачів на добу.

Що стосується модулів і розширень, то дві CMS володіють великими репозиторіями плагінів. Але використання останніх в WordPress трохи обмежена, так як плагіни в основному представлені віджетами, які розташовуються лише в сайдбарі, верхній і нижній частині сайту.

У чому різниця між WordPress і Joomla? Звичайно ж, в управлінні системою. Так, адміністраторська частина WordPress набагато простіше, ніж у Joomla, але функціонал адмінки останньої помітно вище. Всьому виною те, що WP в основному призначений для управління текстом (створення записів, управління категоріями та сторінками), а "Джомла" - для різного роду контенту, будь то картинки, музика або відео.

до змісту ↑

Таблиця

WordPress Joomla
Призначений для створення блогів, сайтів-візиток Універсальна CMS для порталів, магазинів, соцмереж
Легке управління в адмінці великий функціонал, розширюється за рахунок плагінів
Якісні, але дорогі платні шаблони легконастраіваемий головна сторінка
Обмежене використання плагінів шаблони до Joomla правляться простіше, ніж у WP
Компактність движка на сервері при високому навантаженні сайт починає "просідати"