Різниця між вовною та бавовною

Різниця між вовною та бавовною

Шерсть і бавовна є надзвичайно затребуваними. Походження, характеристики і застосування у цих тканин різні. Розглянемо докладніше кожен із видів продукції і з'ясуємо, чим відрізняється шерсть від бавовни.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Шерсть - тканину, сировиною для виробництва якої є волосяний покрив деяких тварин. До популярних різновидів вовняної тканини відносяться: сукно, фетр, жаккард і інші. Існує і категорія елітних тканин з вовни. У неї входять, наприклад, кашемір, ангора, мохер.

Шерсть

Бавовна - тканина, що виготовляється з волокон деяких сортів бавовнику. Волокна утворюються навколо насіння в плодах-коробочках рослини. Збір сировини для виробництва тканини здійснюється в момент, коли дозрілі коробочки лопаються.

Бавовна до змісту ↑

Порівняння

Таким чином, один з матеріалів є продуктом тваринництва, а інший виходить з використанням рослин. У чому полягає відмінність вовни від бавовни крім походження? Різниця полягає в властивості тканин.

Так, шерсть, яку можна розпізнати за характерними ворсинкам, практично не мнеться, що дуже зручно. А якщо все-таки потрібно максимально розпрямити вовняне виріб, досить повісити його в приміщенні з вологим повітрям - волокна самостійно розправляться.Особливо цінується вовна за свої зігріваючі властивості. До того ж речі з неї носяться довго, при цьому не сильно забруднюючи.

Недоліком цього матеріалу можна назвати його схильність до скочування. Крім того, при неправильній обробці вовняні речі можуть деформуватися. Щоб зберегти акуратний вигляд і форму тканини, при пранні її не рекомендується терти і з силою викручувати, а сушити такі речі треба, розклавши їх на рівній поверхні. Також необхідно дотримуватися всі зазначені температурні норми.

Які властивості бавовни? Його дотик до тіла приємно. Це м'яка, "дихаюча" тканина з матовою поверхнею. Бавовна швидко просочується водою, а й сохне зовсім недовго в порівнянні з шерстю. Треба сказати, що вироби з бавовни легко мнуться, однак гладити їх набагато простіше, ніж речі, виготовлені з деяких інших видів тканин. При цьому можна сміливо використовувати праску в режимі високої температури.

Бавовна міцний, стійкий до натягнення. При пранні речі з даного матеріалу можуть кілька зменшуватися в розмірах. Щоб цього не відбувалося, до чистого бавовни додають волокна, які не піддаються усадці, наприклад поліестер. Визначити бавовна можна по запаху паленої папери, який він залишає після себе при горінні. На відміну від бавовни, палаюча шерсть пахне паленим пером, а її волокна при цьому згортаються в легко розсипається кульку.

У чому різниця між вовною та бавовною щодо застосування? Продукція з теплою вовни відмінно зігріє в холодний сезон, в той час як легкий повітропроникний бавовна з великим успіхом використовується у виробництві літнього одягу, виробів для дітей, нижнього і постільної білизни.

до змісту ↑

Таблиця

Шерсть Бавовна
Тварина походження Рослинне походження
Чи не мнеться Мнеться
Тепла тканину Легка тканина
скочується, може деформуватися Повітропроникний, стійкий до натягнення і високій температурі
Сохне довго Сохне швидко
Запах при горінні - палене перо Запах при горінні - палена папір
Вироби для носіння в холодний сезон Літня одяг, нижню і постільну білизну