Різниця між жінкою і жінкою

Різниця між жінкою і жінкою

Слово "баба" як синонім жінки часто має негативний відтінок і сприймається як образливе лайку. Заглибимося в історичне коріння цього терміна і спробуємо розібратися, чим же все-таки жінка відрізняється від баби.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Жінка - доросла представниця жіночої статі.

Баба - розмовний синонім слова "жінка".

до змісту ↑

Порівняння

Слово "баба" як синонім жінки в розмовній мові часто носить фамільярний або зневажливий відтінок. Адже на думку відразу приходить вираз "базарна баба" як визначення крикливою, грубої жінки. На Русі ж бабами часто називали простих, неосвічених жінок. І до цього дня під цим словом найчастіше мається на увазі звернення до не надто розумним і неосвіченим жінкам, пліткарям і хабалки. Також раніше слово "баба" вживалося щодо заміжніх селянок і не носило будь-якого негативного сенсу.

Вважається, що баба в порівнянні з жінкою знаходиться на більш низькому рівні розвитку - інтелектуальний і духовний. Її потреби набагато примітивніше і зводяться переважно до матеріального достатку або ж, як кажуть в народі, "щоб все було як у людей". Часто у неї відсутня повага не тільки до оточуючих людей, а й до себе самої.Сьогодні слово "баба" вживається у мові з метою приниження і образи людини або ж вказівки на його недоліки. Також його можна зустріти в побуті сільських жителів, але тоді цей вислів набуває чисто розмовний відтінок і не має на увазі під собою нічого поганого.

В різних країнах прийняті різні звернення до жінки, найчастіше позначають її соціальний статус. Так, наприклад, в англомовних країнах по відношенню до незаміжньої жінки використовується слово "міс", а по відношенню до заміжньої - "місіс". У Німеччині до представниць слабкої статі звертаються не інакше як "фрау", тоді як слово "фройлен" вважається застарілим і часто носить іронічний відтінок. У Росії ж в якості синонімів слова "жінка" в різні часи використовувалися такі терміни: пані, громадянка, пані, панночка, княжна або ж зовсім безстатеве "товариш". Зараз же найбільше поширене звернення по імені-по батькові.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Жінка - доросла представниця жіночої статі. Баба - розмовний синонім слова "жінка".
  2. Слово "баба" в розмовній мові часто носить фамільярний або зневажливий відтінок.
  3. Вважається, що баба в порівнянні з жінкою знаходиться на більш низькому рівні розвитку - інтелектуальний і духовний.
  4. Слово "баба" поширене в селах і є там абсолютно нормальним зверненням до жінки.