Різниця між windows 10 і Windows 7

Різниця між Windows 10 і Windows 7

Не встигла Windows 10 в модифікації "Technical Preview" з'явитися на світло, як її вже встигли охрестити найунікальнішої і уніфікованої операційною системою компанії. Дійсно, Microsoft зробила величезний крок вперед, створивши Windows 10. Якщо у софтверного гіганта вийде представити світові операційну систему, яка ідеально буде функціонувати на різних платформах, то у розробників програмного забезпечення буде купа вільного часу, бо створене для Windows 10 додаток можна буде запускати як на ПК, так і на планшеті або смартфоні. Чи вдасться "десятці" стати такою ж популярною ОС, як Windows XP і 7? Підтримка сьомій версії незабаром припиниться, і користувачам з усього світу потрібно буде вирішувати, чи переходити на "десятку" чи ні.

Зміст статті

  • Одна платформа для всіх пристроїв
  • Доопрацювання столу і "Пуска"
  • Продуктивність і безпеку
  • Магазин додатків і інші функції

Одна платформа для всіх пристроїв

ОС Windows 7 ніколи не встановлювалася на планшети або смартфони, так як ядро ​​системи не підтримує ARM-процесори. У Windows 8 підтримка ARM з'явилася, внаслідок чого мобільний ринок заполонили смартфони та планшети, що працюють на "вісімці". Але в "десятої" версії Microsoft зробила крок в майбутнє, надавши користувачам повну уніфікацію між пристроями. Викачане додаток з Windows Store можна буде запустити як на смартфоні, так і на комп'ютері під керуванням Windows 10.До того ж функція "Continuum" дозволить системі автоматично підлаштовуватися під конфігурацію.

натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Доопрацювання столу і "Пуска"

Розробники не стали позбавляти Windows 10 робочого столу і меню "Пуск", як це було в "восьмий" версії. Різниця між Windows 10 і Windows 7 полягає в тому, що розробники допрацювали як "Пуск", так і робочі столи.

натисніть на картинку для збільшення

В розширеному меню під назвою Modern з'явилися "живі плитки" з Windows 8, а робочий стіл обзавівся функцією віртуалізації, якої вже давно мають OS X і Linux. Користувачі нової операційної системи зможуть створювати робочі столи, запускати в них одночасно до 4 додатків і перемикатися між віртуальними столами одним кліком миші.

натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Продуктивність і безпеку

Головна відмінність Windows 10 від Windows 7 полягає в тому, що в десятій версії значно була збільшена продуктивність і безпеку системи. "Десятка", як і "вісімка", завантажується набагато швидше попередньої версії. При цьому оптимізація роботи фонових програм призвела до зменшення споживання оперативної пам'яті. Інтерфейс оновленого диспетчера задач став простіше, а фонові програми після закінчення деякого часу можуть автоматично закриватися.

На жаль, в "сімці" всі процеси доводилося "вбивати" вручну.

Що стосується безпеки, то, як в Windows 8, в десятій версії є Smartscreen-фільтр у вбудованому антивірус.

до змісту ↑

Магазин додатків і інші функції

З появою на ринку операційних систем Windows 8 Microsoft запустила магазин Windows Store, в якому розробники з усього світу стали розміщувати свої додатки.Якщо в остаточній версії Windows 10 також можна буде запускати одні і ті ж програми з Windows Store на комп'ютері і планшеті смартфоні, то магазин додатків стане свого роду універсальним репозиторієм для всіх програм. Для Windows 7 такого магазину не було і, судячи з усього, не буде.

В Windows 10 оптимізовані операції при роботі з файлами, впроваджені додаткові способи перевірки ліцензії, хоткеі для перемикання мови клавіатури, а також додані новинки: версія Internet Explorer 12, DirectX 12, NET. Framework 4. 5. Крім того, вперше в операційній системі від Windows з'явиться голосовий помічник Cortana.

натисніть на картинку для збільшення

Якщо у вас з'явилося бажання випробувати нову Windows 10, відкрийте в браузері сайт // windows. microsoft. com / ru-ru / windows / preview, і скачайте абсолютно безкоштовно дистрибутив операційної системи. На жаль, російської локалізації в дистрибутивах немає. Огляд і установка Windows 10 TP представлені в цьому відеоролику: