Різниця між wi-Fi і WiMAX

Різниця між Wi-Fi і WiMAX

З технологією Wi-Fi користувачі інтернету знайомі не з чуток, адже її підтримує практично кожна сучасна мобільний пристрій. Точки доступу Wi-Fi відкриті в більшості кафетеріїв, готелів; Wi-Fi роутер встановлюють в квартирах, щоб позбутися від проводів. Але все частіше ми чуємо про більш новому стандарті - WiMAX. Що це: інтернет нового покоління, покликаний замінити Wi-Fi, або ж просто технологія, що має співзвучне назву?

Wi-Fi - це старіша інтернет-технологія, ніж WiMAX. Вона з'явилася в 1991 році для використання в системах касового обслуговування і далі розвивалася для розгортання бездротових мереж будинку або в офісі. Сучасні стандарти Wi-Fi дозволяють підключитися до інтернету в радіусі 300 метрів (на практиці - в радіусі декількох десятків метрів).

Wi-Fi має кілька стандартів. Найбільш часто використовуваний в наш час має максимальну швидкість підключення 54 Мбіт / с. Більш нові стандарти пропонують швидкість до 450 Мбіт / с, а в перспективі будуть давати і до 600 Мбіт / с. Стандарт також визначає частоти, на яких здійснюється зв'язок: від 2, 4 до 5 ГГц.

Користувач може розгорнути Wi-Fi мережу самостійно завдяки досить довгої історії розвитку, порівняно недорогому обладнанню і простоті установки.

WiMAX (англ. Worldwide Interoperability for Microwave Access ) - технологія, що розробляється з 2001 року з метою надання бездротового зв'язку на великих відстанях (до кількох десятків кілометрів від базової станції).

WiMAX, також як і Wi-Fi, має кілька стандартів, що визначають крім швидкості з'єднання (до 40-75 Мбіт / с) і частотних діапазонів (1, 5-13, 6 ГГц) ще й радіус дії (1-80 км).

Діючі на території нашої країни оператори мереж WiMAX використовують різні частотні діапазони і різне обладнання, несумісне один з одним. У Росії до цих пір немає WiMAX-мереж для кінцевих користувачів, мережі орієнтовані на компанії, причому тільки великі. Сьогодні в Росії комерційні WiMAX-мережі розгорнуті лише в декількох містах і регіонах. Проте, дана технологія є дуже перспективною.

WiMAX не є прямим конкурентом Wi-Fi, так ці технології спрямовані на вирішення різних завдань.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Швидкість передачі даних по Wi-Fi - до 54 Мбіт / с, WiMAX - до 75 Мбіт / с.
  2. Радіус покриття Wi-Fi - 300 метрів максимум, WiMAX - 80 км.
  3. Робота ведеться на різних частотах: 2, 4 ГГц в найбільш поширеному стандарті Wi-Fi і частотний діапазон 1, 5-11 ГГц у WiMAX.
  4. WiMAX дозволяє стабільно передавати дані, незважаючи на радіоперешкоди, фізичні перешкоди або погані погодні умови, які в той же час сильно позначаються на роботі Wi-Fi.
  5. Wi-Fi в даний час набагато ширше поширений і має більш різноманітний асортимент обладнання за цінами більш доступним, ніж WiMAX.