Відмінність білого груздя від скрипуна

Відмінність білого груздя від скрипуна

Головним принцип грибника: "сумніваєшся - не бери!". Але, на жаль, не всі цього правила дотримуються, і щорічно лікарні поповнюються невдалими любителями "тихого полювання". Є, правда, гриби, які не належать до отруйних, але з багатьох причин грибники намагаються їх не брати. Саме до таких грибів і відносяться Ськріпун (скріпіци) або помилкові грузді. Вся проблема в тому, що Ськріпун набагато менш корисні, ніж білі грузді і, крім цього, мають специфічний смак, поетом готувати їх досить складно. Якщо ви не бажаєте довго возитися зі Ськріпун і націлені поласувати виключно білими грузді, пропонуємо розглянути ряд рис, за якими ці гриби відрізняються.

Зміст статті

 • Зовнішній вигляд
 • Смак
 • Виростання
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Зовнішній вигляд

Білі грузді - смачні і корисні гриби (відносяться до першої категорії за поживністю і харчової цінності). Зовні їх досить легко впізнати: велика капелюшок (від 5-ти до 20-ти см), по краях - бахрома, у молодого гриба краю загнуті всередину, а у грибів постарше - капелюшок воронкообразная. У міру дорослішання груздь набуває жовтуватий відтінок. Досвідчені грибники не радять брати грузді з іржавими плямами на капелюшку - це вказує на те, що грузді старі.Капелюшок груздя покрита слизом і найчастіше брудна, так як розкривається ще тоді, коли сам груздь знаходиться в землі. Цікавий аромат, який притаманний грузді, він - фруктовий. На зрізі у білого груздя виділяється молочний сік білого кольору, при контакті з киснем стає жовтим або бурим.

Білий груздь

Хоча скрипун , або помилковий груздь, відноситься до умовно їстівних грибів, не всі його таким вважають. Вигляд у нього практично такий же, як і справжнього груздя, але відноситься він до четвертої категорії корисності. Виглядає гріб- скрипун наступним чином: на короткій ніжці розташовується двадцятисантиметрові капелюшок, бахрома відсутня, зате пластинки під капелюшком відрізняються темно-жовтим кольором, товщиною і щільністю. Головна відмінна риса скрипуна - характерний звук-скрип, який він видає, якщо потерти капелюшок про зуби. Ськріпун практично ніколи не бувають червивими, та й до капелюшку їх липне набагато менше сміття.

Ськріпун до змісту ↑

Смак

Якщо лизнути корінець сирого груздя, він виявиться солодким. Ськріпун ж, навпаки, дуже гіркий гриб.

до змісту ↑

Виростання

Грузді люблять змішані ліси, березові зрідка хвойні. "Полює" на грузді можна починати вже в середині липня, а останні грузді знаходять навіть в кінці вересня. Пошук їх може бути непростим, так як грузді вміло ховаються в листі. Грузді ростуть в основному групками.

Ськріпун також вважає за краще березові і осикові лісу. Період зростання приблизно - з липня по жовтень.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. У груздя є бахрома, у скрипуна вона відсутня.
 2. Груздь має жовтуватий відтінок, а скрипун молочної-білий.
 3. Пластинки у скрипуна товсті, грубі, темно-жовті.
 4. Ськріпун видає скрип, якщо провести капелюшком, наприклад, по зубу.
 5. Грузді часто зустрічаються червивими, а Ськріпун - ніколи.
 6. Грузді починають рости вже червні, а Ськріпун трохи пізніше - в липні.
 7. Грузді завжди мають неохайний вигляд, до їх слизькій капелюшку прилипає багато сміття, Ськріпун набагато чистіше.