Різниця між білими і коричневими яйцями

Різниця між білими і коричневими яйцями

При покупці яєць багато хто орієнтується насамперед на їх колір. Адже, за чутками, продукт з темним забарвленням є більш цінним, ніж з білою, не дарма і стоїть він зазвичай дорожче. До того ж існує думка, що для приготування певних страв краще використовувати яйця конкретної різновиди. Чи варто й справді приділяти серйозну увагу таким критерієм, як колір, і чи є різниця між традиційними білими яйцями і їх коричневими аналогами? Зупинимося на цьому детальніше.

Отже, дійсно, куплені яйця іноді здаються особливо смачними. Їх жовток може бути дуже яскравим, а шкаралупа володіє завидною міцністю. Однак істина полягає в тому, що подібні привабливі якості виявляються у певних зразків як світлої, так і темного забарвлення. Іншими словами, різниця в кольорі ніяк не відбивається на інших характеристиках затребуваного продукту, зокрема смаку і поживності. Відтінок шкаралупи обумовлюється виключно тим, яка саме курка народила конкретний екземпляр. Зазвичай білі яйця виробляються птахами з аналогічним кольором пера, а коричневі - несучками темної масті. Але таке відповідність дотримується не завжди.

Від чого тоді залежить якість яєць? Головним чином від того, чим годують птицю і в яких умовах її утримують. Колір жовтка теж визначається раціоном курей, і зовнішній вигляд яйця тут ні при чому.Щодо шкаралупи помічено, що у продукту, одержуваного від молодих несучок, вона міцніше. Але з цієї позиції має значення не тільки вік тварини. Важливо і те, чи надходить в організм птиці досить речовин, що сприяють формуванню міцної оболонки яйця.

Залишається питання, чому у темного на вигляд продукту ціна вище. Можна подумати, що хтось просто спекулює на більш цікавою забарвленням яєць. Але насправді все пояснюється розміром несучок. Виявляється, ті з них, що дарують нам коричневі яйця, можуть бути трохи більшими. Значить, прогодувати таку птицю виходить дорожче.

У всякому разі, ми з'ясували, що колір яєць в общем-то ні про що не говорить. І звертати увагу при покупці доцільніше на свіжість продукту і його походження. Причому відомо, що оптимальним варіантом є яйця, які були отримані на домашньому обійсті. Там кури зазвичай відчувають себе більш привільно, ніж в умовах птахофабрики, орієнтованої на масове виробництво незамінного і корисного продукту.