Різниця між віскі і бренді

Різниця між віскі і бренді

В наші дні виникла своєрідна мода ставити на стіл пляшки з "заморськими" напоями. До таких можна віднести віскі і бренді. Їх легко знайти на полицях будь-якого супермаркету. Але чим ці два напої відрізняються між собою, мало хто знає.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Віскі - міцний алкогольний напій родом з Шотландії та Ірландії (точно встановити місце зародження віскі не вдалося до цих пір). Його основою служить пророщене зерно, яке пройшло процеси соложенія, перегонки і тривалої витримки в бочках.

Бренді - загальна назва продуктів дистиляції. Залежно від використовуваного сировини виділяють три основних види: винний, ягідний і фруктовий. Під поняття бренді підходять наступні напої: коньяк, арманьяк, хересний бренді, грецький, американський, молдавський і болгарський бренді.

до змісту ↑

Порівняння

Відмінність між цими двома напоями полягає в використанні різної сировини. Для віскі потрібні зернові. Класика - ячмінь, жито, пшениця. В Америці і Канаді також застосовують кукурудзу (для отримання бурбона), в Японії - рис. Для бренді ж характерно використання виноградного вина, заграв ягідного або фруктового соку.

Різниця в сировинній базі обумовлює невеликі відмінності в технологічній схемі.Процеси соложенія (пророщування сировини) і зменшується час сушіння характерні тільки для віскі. Надалі ж технологічні схеми схожі. Заграло сусло відправляється на перегонку (дистиляцію).

Є невелика відмінність в останньому з етапів переробки, безпосередньо перед розливом. Витримка в дубових бочках - невід'ємний елемент для віскі. Мінімальний термін витримки - від 3 років. Деякі сорти витримуються до 50 років. Ягідне і фруктове бренді витримку не проходить: вона може зробити його грубіше і важче.

Для бренді характерна чітка шкала маркування в залежності від терміну витримки - шкала по Хеннессі.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Для кожного з цих напоїв характерна своя сировинна база. Зернові - для віскі; виноградне, ягідне або фруктове сусло - для бренді.
  2. Обидва технологічних процеси мають свої особливості, пов'язані з різними умовами переробки. Так, для віскі застосовується солодження.
  3. Процес витримки є обов'язковим для віскі. Для певних сортів бренді витримка не потрібна.
  4. Бренді має строгу градацію і маркування в залежності від витримки матеріалів.