Різниця між вагою і масою

Різниця між вагою і масою

Яке слово ви вживаєте частіше: "маса" або "вагу"? Думаю, це залежить від вашої професії. Якщо ви вчитель фізики, то слово "маса" зустрічається у вашій мові частіше. Якщо ж ви продавець в магазині, то слово "вага" ви чуєте і вимовляєте багато разів в день. У чому ж відмінності маси від ваги і причому тут професійна діяльність? Маса і вага - синоніми, але не абсолютні. Для початку, у обох слів існує кілька значень. У цьому легко переконатися на прикладі таких словосполучень: "вага твого голосу", "вага вантажу", "маса відмінностей", "маса тіла". Основні значення цих слів в побуті збігаються, але в науці, особливо у фізиці, відмінності між масою і вагою значні. Так, маса - це фізична величина, яка визначає інертні і гравітаційні властивості тіл. Маса визначає кількість речовини в предметі. Вага - це сила, з якою об'єкт тисне на опору, щоб не впасти. Виходячи з цього визначення, приходимо до висновку, що у випадку з вагою гравітаційна складова є обов'язковою для дачі вірного визначення. Так, наприклад, якщо вага космонавта на землі 80 кг, то його вага на орбіті буде майже нульовий, на Місяці він би важив менше 15 кг, а ось на Юпітері - майже 200 кг.При цьому його маса у всіх випадках залишається незмінною.

Офіційно маса і вага мають різні одиниці виміру, маса - кілограми, вага - ньютони. Цікаво, що в медицині традиційно ми маємо справу з поняттям "вага людини", "вага новонародженого", який вимірюють в кілограмах, тобто насправді мова йде про масу. При цьому маса не має на увазі дію будь-яких сил, як вага. Це величина, яка розраховується в стані спокою і інертності.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Маса - фундаментальна фізична величина, яка визначає кількість речовини і інертні властивості тіла. Вага - це сила, з якою предмет тисне на опору, яка залежить від гравітації. Наприклад, маса людини на різних планетах залишається тією ж, а вага змінюється в залежності від сили тяжіння.
  2. Маса стандартно вимірюється в кілограмах, вага - в ньютонах.