Різниця між wAN і LAN

Різниця між WAN і LAN

Якщо подивитися на звичайний роутер, то на задній панелі ми побачимо кілька портів з підписом LAN і один - з підписом WAN. Зовні всі ці порти ідентичні, проте для функціонування роутера плутанина між ними неприпустима.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Відмінність WAN від LAN

Визначення

WAN - Wide Area Network - глобальна обчислювальна мережа, що охоплює і об'єднує безліч комп'ютерних систем по всьому світу.

LAN - Local Area Network - локальна обчислювальна мережа, яка об'єднує обмежена кількість комп'ютерів на відносно невеликій території.

до змісту ↑

Порівняння

Різниця між WAN і LAN полягає в призначенні мереж. WAN - мережа зовнішня, що з'єднує групи локальних мереж і окремі комп'ютери незалежно від місця їх знаходження. Учасники мережі можуть взаємодіяти один з одним з урахуванням обмежень технологій підключення (переважно на швидкість передачі даних). Глобальна мережа Інтернет - найвідоміша, але не єдина мережа WAN на сьогоднішній день. LAN - локальна мережа, внутрішня, яка об'єднує окремі комп'ютери, сегменти мережі і групи мереж, розташованих в безпосередній близькості один від одного. Взаємодія між собою забезпечується як дротовими, так і бездротовими технологіями.

Таким чином, на роутерах порт WAN призначений для підключення кабелю з інтернет-з'єднанням, а порти LAN - для підключення ваших локальних пристроїв.

Мережі LAN можуть охоплювати до декількох кілометрів території, і зв'язок між ділянками мережі забезпечується високоякісними кабелями з високою пропускною здатністю (найчастіше крученими парами).Мережі WAN територію не обмежують, але при їх організації використовують і телефонні лінії, що не відрізняються якістю і швидкістю передачі даних. Крім того, WAN можуть бути засновані і на більш сучасних мережах зв'язку. При організації LAN використовується пряма топологія, при організації WAN - змішана ієрархічна.

На канальному рівні моделі OSI мережі LAN і WAN використовують різні протоколи передачі даних: для LAN це Ethernet і 802. 11 (як правило), для WAN - PPP, HDLC, Frame Relay. У мережах LAN канал зв'язку використовується одним клієнтом, в мережах WAN канал зв'язку розділяється між клієнтами мережі.

до змісту ↑

Відмінність WAN від LAN

  1. WAN - мережа зовнішня, глобальна, LAN - мережа внутрішня, локальна.
  2. WAN не обмежується територією, LAN не може бути дуже великої протяжності.
  3. В роутерах порт WAN призначений для інтернет-з'єднання, LAN - для локальних пристроїв користувача.
  4. Кількість клієнтів LAN обмежена.
  5. Пропускна здатність LAN зазвичай вище, для її організації використовуються якісні кабелі.
  6. LAN використовує протоколи Ethernet і 802. 11, WAN - PPP та інші.
  7. В LAN канал зв'язку використовується одним клієнтом, в WAN - декількома.