Різниця між ВТБ і ВТБ 24

Різниця між ВТБ і ВТБ 24

В числі найвідоміших банківських брендів в РФ - ВТБ і ВТБ 24. В чому полягає їх діяльність?

Зміст статті

  • Факти про ВТБ
  • Факти про ВТБ 24
  • Порівняння
  • Таблиця

Факти про ВТБ

ВТБ - комерційний банк, акції якого переважно належать державі - на 60, 9%. Є одним з найбільших в РФ за величиною активів і обсягами статутного капіталу.

ВТБ - наступник Банку зовнішньої торгівлі або Внешторгбанка, який був заснований ще в 1990 році Держбанком РРФСР, а також Мінфіном РРФСР. Дана організація створювалася з метою обслуговування фінансових транзакцій, пов'язаних із зовнішньоекономічною діяльністю Української РСР.

Спочатку Внешторгбанк був зареєстрований як ЗАТ, але в 1998 році перетворився в ВАТ. Найбільшим його акціонером став ЦБ РФ, який отримав у власність 96, 8% від акцій банку. У 2002 році цінні папери Внешторгбанка були передані у володіння Мінмайна РФ. У 2006 році фінансова організація була перейменована в ВТБ.

Основний напрямок діяльності банку - обслуговування корпоративних клієнтів. ВТБ має дочірню структуру - "Холдинг ВТБ Капітал", яка здійснює комерційні активності на ринках цінних паперів і боргових зобов'язань.

до змісту ↑

Факти про ВТБ 24

ВТБ 24 - дочірня структура банку ВТБ. Основний напрямок його діяльності - роздрібні операції. Такі як, наприклад, касове обслуговування громадян, кредитування фізосіб, бізнесу, надання послуг з РКО для комерційних підприємств, розміщення вкладів, обслуговування зарплатних рахунків.За обсягами мережі ВТБ 24 зіставимо з найбільшим банком РФ - Ощадбанком. За обсягами депозитів і кредитів фізосіб, а також позик громадянам в сегменті іпотеки та автомобільного кредитування займає, як вважають деякі аналітики, другу позицію після Ощадбанку. ВТБ 24 - в числі найбільших організацій, які беруть участь в субсидуванні житлових кредитів.

ВТБ 24 був утворений на базі інфраструктури "Гута-Банку", який був придбаний ВТБ в 2004 році за сприяння ЦБ РФ. Офіційно банк розпочав свою діяльність на ринку з 1 серпня 2005 року. Спочатку установа називалося ЗАТ "Внешторгбанк Роздрібні послуги". У 2006 році організація була перейменована в ВТБ 24 - одночасно з ребрендингом ВТБ.

ВТБ 24 має дочірню структуру "Літо Банк", який спеціалізується на продажу масових кредитних продуктів - таких як позики готівкою, оформляє пластикові карти. Умови, запропоновані цією організацією, менш вигідні з точки зору процентних ставок, ніж при зверненні в ВТБ 24. Але ймовірність позитивного рішення за заявкою в "Літо Банку" - вище, а вимоги до документів позичальника не такі суворі.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність ВТБ від ВТБ 24 - в сегменті діяльності. ВТБ спеціалізується на обслуговуванні великих бізнесів, інвестиціях. Не має великий мережі філій та представництв. ВТБ 24 спеціалізується на послугах, що надаються громадянам і малим бізнесам. Має велику мережу філій і представництв в РФ.

до змісту ↑

Таблиця

Визначивши то, в чому різниця між ВТБ і ВТБ 24, відобразимо основні її критерії в невеликій таблиці.

ВТБ ВТБ 24
Що спільного між ними?
ВТБ 24 - дочірня структура ВТБ
У чому різниця між ними?
На ринку з 1990 року На ринку з 2005 року
Спеціалізується на обслуговуванні великих бізнесів Спеціалізується на наданні послуг для фізосіб, малих бізнесів
Займається інвестиціями, веде діяльність на ринку цінних паперів Видає кредити в різних сегментах, оформляє пластикові карти, розміщує вклади, надає послуги з РКО Не має великої кількості філій і представництв
має велику кількість відомих офісів по всій Росії