Різниця між скрипкою і альтом

Різниця між скрипкою і альтом

Скрипка - інструмент, який називають і "королевою інструментів", і "царицею оркестру". Написана величезна кількість творів для скрипки соло і в супроводі оркестру, навіть нотну грамоту починають з вивчення ключа, названого скрипковим.

Альт , хоча і є близьким родичем скрипки, такого увагою не удостоюється. Найчастіше його сприймають просто як велику скрипку, а не як самостійний інструмент. Довгий час альт був "скрипкою невдахи", вважалося, що якщо Скрипаль не подає надій, його можна перевчити на альтиста. Останнім часом альт став популярний, з'явилися дійсно талановиті музиканти, котрі збирають повні зали.

Зміст статті

  • Будова
  • Звучання
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Поява скрипки досить туманно. Зупинимося на одній із загальноприйнятих версій: предками як скрипки, так і альта були струнні інструменти під назвою віоли. Вони відрізнялися від скрипки тим, що мали більш плоску форму, шість-сім струн, і грали на них, впершись інструмент в коліно. В шістнадцятому столітті було вже чіткий поділ на два сімейства: віоли і скрипки. Але деякі дослідники стверджують, що першими в сімействі скрипок були зовсім не скрипки, вони з'явилися дещо пізніше, а альти.Саме вони першими були введені в оркестри і стали поступово витіснять тихо звучать віоли.

Будова

Скрипка належить до струнним високого регістру і складається з корпусу і грифа. Корпус - це дві деки, з'єднані смужками дерева, обичайками. Усередині корпусу знаходиться душка, що передає вібрацію між деками. До верхньої деки кріплять подгріфнік, на який кріпляться струни. З одного боку гриф кріпиться до корпусу, нижня його частина прикріплена до шиї, що переходить в головку скрипки. У шийці є спеціальні отвори для кілків, за допомогою яких відбувається настройка скрипки.

Зовні альт легко переплутати зі скрипкою: деки, гриф, чотири струни. Але він значно більше корпусу скрипки, від 385 до 445 мм, гриф також довше. Цей інструмент масивніше скрипки. І музикант, який грає на цьому інструменті, теж повинен бути досить міцної статури, і мати міцні руки.

до змісту ↑

Звучання

Скрипка - четирёхструнний музичний інструмент, настроєний по квинтам. На звучання скрипки впливають найменші деталі: матеріал виготовлення, лак, симетричність. Діапазон звучання скрипки від соль малої октави до ля четвертої.

Альта звучить на квінту нижче скрипки. Діапазон цього інструменту від до малої октави, до мі третьої октави. Ноти для цього інструменту пишуться в спеціальному альтовому ключі, але можуть бути і в скрипковому.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Альт і скрипка мають схожу пристрій, але альт набагато більше за розміром, має подовжений гриф.
  2. На альті не вчать грати з дитинства, як на скрипці. Для гри на альті потрібна людина з сильними руками, тому на цей інструмент переходять вже в дорослому віці.
  3. Альт налаштований на квінту нижче скрипки.