Різниця між vGA і SVGA

Різниця між VGA і SVGA

Монітори для ПК і багато інших електронні відеотехніка можуть функціонувати в таких режимах, як VGA і SVGA. У чому їх особливості?

Зміст статті

  • Факти про VGA
  • Факти про SVGA
  • Порівняння
  • Таблиця

Факти про VGA

VGA - стандарт відтворення цифрової картинки, підтримуваний комп'ютерними моніторами, а також графічними адаптерами. При цьому дисплей і відеокарта взаємодіють в рамках режиму VGA в нерозривному зв'язці: якщо графічний адаптер передає сигнал у стандарті VGA на монітор, то він повинен відтворити картинку, яка повністю відповідає заданим параметрам.

Передача даних з графічного адаптера на дисплей в такому випадку здійснюється за допомогою аналогового каналу. Найчастіше використовується спеціальний роз'єм VGA з 15 металевими контактами - DE-15.

Стандарт VGA - це комплексна технологія, представлена ​​сукупністю кількох апаратних компонентів. Головний з них - графічний контролер відеокарти. Подібний девайс відповідає за забезпечення обміну цифровими даними між процесором ПК і відеопам'яттю. У свою чергу, у відповідних модулях ОЗУ тимчасово розміщуються дані, які за допомогою аналогового перетворення виводяться на комп'ютерний монітор. Ще один важливий апаратний компонент, задействуемих в стандарті VGA, - це синхронізатор. Він сприяє підвищенню стабільності відтворення колірних шарів.

Відеоадаптер, що підтримує VGA, може формувати картинку, що складається з 256 різних кольорів.Даний показник міг вважатися щодо пристойним для ПК 80-х років - коли і був, власне, розроблений стандарт VGA. Однак для стрімко зростаючого ринку комп'ютерної індустрії в 90-х роках він, очевидно, був більш ніж скромним. І тому інженери провідних світових брендів розробили вдосконалений стандарт відтворення цифрової картинки - SVGA.

до змісту ↑

Факти про SVGA

Стандарт SVGA , або Super VGA, став результатом подальшого вдосконалення апаратних компонентів, які формують технологію VGA. В принципі, він також є комплексом апаратних рішень, схожих за функціями з тими, що реалізовані в VGA, але набагато більш продуктивних.

Завдяки більш високій технологічності відеоадаптери та монітори, здатні працювати в режимі SVGA, можуть відображати величезна кількість квітів - до 16 млн. Це дозволяє відтворювати на дисплеї комп'ютера практично будь-які зображення в кольоровому режимі, робити реалістичні ігри, редагувати фотографії і відео.

Слід зазначити, що сигнал у стандарті SVGA від відеоадаптера до монітора може передаватися при використанні того ж 15-контактного роз'єму, що і у випадку з застосуванням технології VGA.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність VGA від SVGA - в кількості квітів, підтримуваних стандартів. Формат VGA дозволяє відображати на екрані до 256 кольорів, SVGA - до 16 млн. Подібна різниця, звичайно ж, зумовлюється рівнем технологій, реалізованих в даних стандартах. Очевидно, що SVGA ще й незрівнянно більш технологічні. При цьому, однак, сигнал у стандарті SVGA, як ми зазначили вище, може передаватися через ті ж апаратні інтерфейси, що і VGA.У них, таким чином, від початку було закладено певний ресурс для забезпечення приросту продуктивності ПК в частині формування цифрової картинки.

до змісту ↑

Таблиця

Дізнавшись то, в чому різниця між VGA і SVGA, відобразимо відповідні їй критерії в невеликій таблиці.

VGA SVGA
Що спільного між ними?
Зображення виводиться на дисплей в аналоговий спосіб через 15-контактний роз'єм типу DE-15
У чому різниця між ними?
Дозволяє відображати на екрані до 256 кольорів Дозволяє відображати на екрані до 16 млн квітів