Різниця між vGA і DVI

Різниця між VGA і DVI

З заморськими абревіатурами VGA і DVI ми стикаємося, коли розглядаємо монітори, телевізори і відеокарти (або комп'ютери в збірці, або материнські плати). Позначення ці належать в даному контексті до інтерфейсів і стандартам підключення відеотехніки. Правда, існує нюанс: VGA - це ще і позначення дозволу матриць екранів, відповідне 640х480. Однак, порівнюючи DVI і VGA, розглядати ми будемо саме інтерфейси підключення і передачі сигналу. Варто відразу сказати, що активні суперечки на цю тему зійшли нанівець кілька років тому - технології не стоять на місці, і вже щосили наближається ера тотального HDMI.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

VGA - аналоговий пятнадцатіпіновий інтерфейс для підключення моніторів до відеотехніки, в першу чергу - до ПК.

Роз'єм VGA

DVI - цифровий інтерфейс для підключення моніторів до відеотехніки. Кількість контактів в залежності від специфікації варіюється від 17 до 29.

Кабель DVI до змісту ↑

Порівняння

Різниця між VGA і DVI видно вже з визначень - один інтерфейс аналоговий, інший цифровий. Більшість недосвідчених користувачів знають про те, що живемо ми в епоху цифри, тому автоматично віддають перевагу DVI як більш сучасному інтерфейсу. І для того є підстави - цифрові технології дають широкі можливості, остаточно витісняючи аналогові. Однак це все теорія, а на практиці відрізнити, де картинка, отримана за VGA, а де по DVI - часом неможливо, особливо коли монітори витягнуті з бюджетних ніш.Чи варто в такому випадку морочитися на абревіатурах?

Якість картинки, звичайно, вище на DVI. Пов'язано це з тим, що відеокарти - пристрої цифрові. Схема роботи VGA виходить приблизно такий: цифровий сигнал для передачі через VGA перетворюється в аналоговий, а потім вже для виведення зображення - знову в цифровий. Для DVI ланцюжок коротше: цифра - цифра, тому на конвертації якість не втрачається. Також картинка по VGA може спотворюватися через зовнішніх перешкод, тоді як DVI таку особливість не має. Варто згадати і про настройках: DVI передбачає автоматичну корекцію зображення (управління теж цифрове), віддаючи в руки безпосередньо користувача тільки зміна налаштувань кольоровості і яскравості відповідно до особливостей зору, освітлення і завдань. VGA вимагає від користувача чітко визначитися, чого він бажає, і привести зображення у відповідність з бажаннями самостійно.

Фізично роз'єми DVI і VGA абсолютно різні, проте сумісність забезпечується за допомогою перехідників. Спочатку VGA був призначений для ЕПТ-моніторів, а DVI в одній з версій (всього їх три - I, A і D) підтримує роботу тільки з ЕПТ. Ще один варіант призначений тільки для цифри, і один - універсальний.

Сучасні відеокарти або розпаяні на материнських платах відеовиходи вже забули або практично забули про VGA, залишивши цей інтерфейс хіба що самим бюджетним моделям. Крім того, якщо він і присутній, то практично обов'язково в парі з DVI, так що у користувача є вибір. А ось технології виведення зображення інтерфейсами VGA забезпечуються трохи частіше - з економії. Часто в комплект до таких моніторів доданий перехідник. Йдеться теж про бюджетні і малоформатних моделях.Мобільна електроніка, раніше постачали роз'ємами miniVGA, тепер майже повністю перейшла на HDMI.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. DVI - цифровий інтерфейс, VGA - аналоговий.
  2. VGA передбачає подвійне перетворення сигналу.
  3. Якість картинки DVI теоретично вище.
  4. Підключення по VGA може страждати від зовнішніх перешкод.
  5. DVI передбачає автоматичну корекцію картинки.
  6. У VGA-інтерфейсу 15 контактів, у DVI - від 17 до 29.
  7. Сьогодні VGA - доля бюджетних моделей моніторів і відеокарт.