Різниця між шпоном і масивом

Різниця між шпоном і масивом

Шпон та масив отримують в результаті обробки дерева. Кожен з цих матеріалів має свої характеристики. В обох випадках можна помітити плюси і мінуси. Розглянемо питання детальніше і з'ясуємо, чим відрізняється шпон від масиву.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Шпоном називають матеріал у вигляді пластів, що отримується шляхом відділення тонкого шару від деревної поверхні. При цьому може застосовуватися стругання дошки, лущення або пиляння сировини. Шпон найчастіше йде на виконання оздоблювального покриття. Такими листами облицьовують, наприклад, двері, шафи і стіни приміщень.

Шпон

Слово " масив " вживається в різних сенсах, в тому числі воно означає виготовлені дошки, а також дерев'яні щити, цільні або склеєні з окремих фрагментів. Меблі, підлогове покриття, двері - ось деякі різновиди виробів, виконуваних з масиву.

Масив до змісту ↑

Порівняння

Візуальне відмінність між названими матеріалами полягає, перш за все, в товщині. Шпон завжди тонкий, чого, звичайно, не скажеш про масиві. Правда, вироби із застосуванням того чи іншого зовні дуже схожі. Але якщо звернути увагу на їх структуру, то можна помітити кардинальну різницю.

Розглянемо відміну шпону від масиву на прикладі двері. Її каркас може бути виготовлений з недорогого матеріалу, а зовнішній шар - з шпону, отриманого шляхом обробки цінного дерева.Якими якостями володіє подібний виріб? Перше - порівняно невелика вага. Друге - хороша стійкість до впливу вологого повітря і стрибків температури. Іноді облицювальний шар представлений комбінацією різних видів шпону - матеріал дозволяє виконувати такий декор, на противагу масиву. Однак купувати шпоновані вироби слід у перевіреного виробника, щоб застосовані просочення і клей не були токсичними.

Разом з тим двері, вироблена цілком з натурального масиву, більш екологічна. Треба сказати, вона досить важка і вимагає застосування фурнітури, що витримує високі навантаження. Однак шурупи закріплюються в такій основі надійніше, в той час як шпонированная плита може кришитися. Необхідно відзначити і великий мінус виробів з масиву. Йдеться про те, що цей матеріал дуже примхливий. Він вразливий перед дуже вологим або пересушеним повітрям. Тому, щоб та ж двері не втрачала свою чарівність, тріска або розбухаючи, встановлювати її слід тільки у відповідних умовах.

Причому необхідно враховувати і ціновий фактор. У чому різниця між шпоном і масивом? У тому, що останній завжди є дорогим. Шпонированная ж продукція, де мало цінної деревини, коштує дешевше. Виникає питання: якщо, як сказано вище, зовні не завжди можна відрізнити вироби, вироблені із застосуванням шпону, від аналогів з масиву, то навіщо переплачувати? Справа тут в престижності. Все виконане з масиву завжди вважалося елітним товаром, предметом розкоші, що дозволяє по-справжньому відчути, що таке якість і зручність.