Різниця між вегетативної та генеративної ниркою

Різниця між вегетативної та генеративної ниркою

Нирки на рослинах представлені в 2 основних різновидах - вегетативні і генеративні. У чому полягає специфіка обох їх різновидів?

Зміст статті

  • Що таке вегетативна брунька?
  • Що таке генеративная нирка?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що таке вегетативна брунька?

Будь-яка нирка - це зачаток пагона будь-якого рослини. Як правило, вона утворюється в пазусі листа або ж в кінцевій частині втечі. Іноді здійснюється формування нирок на стеблах, коренях. Вегетативний зачаток пагона включає в себе зародковий стебло і листя.

Вегетативна нирка

Вже згадана нирка рослин може формуватися з сплячої нирки, що утворюється на гілці дерева. Пагони виростають з відповідних зачатків в рамках різних етапів вегетації - наприклад, навесні.

до змісту ↑

Що таке генеративная нирка?

Даний вид нирок являє собою зачаток пагона, з якого потім виростають квітки і суцвіття рослин. В принципі, можливі випадки формування з генеративних бруньок ділянок стебел або листя (їх зачатки також є в структурі відповідної нирки деяких рослин).

Генеративна нирка до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність вегетативної нирки від генеративної полягає в тому, що з зачатка першого типу виростають стебла і листя рослин, з зачатка другого типу - квітки або суцвіття.

Слід зазначити, що бувають і змішані, тобто вегетативно-генеративні бруньки. Як ми зазначали вище, в структурі генеративних бруньок деяких рослин є також зачатки стебел і листя.

Генеративні нирки звичайно крупніше вегетативних. Їх верхівка в багатьох випадках більш округла, ніж у вегетативних зачатків.

Визначивши, в чому різниця між вегетативної та генеративної ниркою, відобразимо висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Вегетативна нирка Генеративна нирка
Що спільного між ними?
У багатьох рослин є змішані, вегетативно-генеративні зачатки
У чому різниця між ними?
Являє собою зачаток, з якого виростають стебла і листя Являє собою зачаток, з якого виростає квітка або суцвіття
Має менший розмір, більш загострена Має більший розмір, більш округла