Різниця між веганів і вегітаріанцем

Різниця між веганів і вегітаріанцем

Понад мільярд людей на планеті не їдять м'яса. За фізичним, етичним, моральним і соціальних причин. Загальноприйнято таких людей називати просто вегетаріанцями, але ось мало хто знає, що вегетаріанець вегетаріанці ворожнечу. Існує безліч спільнот, які мають різну ідеологію і, відповідно, по-різному харчуються. Одні люди не їдять м'ясо, але лояльно ставляться до яєць і молочних продуктів, інші активно протистоять такої позиції, повністю переключившись на рослинну їжу. А треті і зовсім наполягають на тому, що продукти не можна піддавати навіть будь-якої теплової обробки. Не знаючи цих нюансів, можна легко потрапити в халепу, наприклад, накривши стіл для вегетаріанців, а виявиться, що в гості до вас прийшов ... веган.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Вегетарианец - людина рослинних переваг в їжі. Головний постулат - заборона на вживання плоті будь-яких тварин, а також птахів і риби. Тут абсолютно неважливо, чи буде це звичайнісінька свинина або яловичина, а можливо, екзотична кенгурятінка. Головне - ніякого м'яса! Однак в звичайному вегетаріанство немає суворої заборони на молочні продукти і яйця, а також на те, що було приготовлено за участю цих компонентів.До меду ставлення неоднозначне, але при м'якій формі вегетаріанства цілком позитивне. З грибами традиційно просто - їх відносять до рослинної їжі.

Веган - таку людину ще можна назвати старовегетаріанцем, більш послідовним адептом рослинної їжі. Тут переконання набагато ширше, ніж дієтичні обмеження, і суворіше. Не можна не лише їсти м'ясо або рибу, але також вживати продукти (і навіть носити речі), у виготовленні яких так чи інакше брали участь тварини. До чорного списку потрапляють яйця, молочні продукти, навіть мед і желатин (його виварюють з кісток і сухожиль тварин). Хутро, шерсть і шкіра теж під забороною. На веганів ви навряд чи побачите куртку зі справжньої шкіри. Більш того він не буде користуватися шампунями або іншими косметичними засобами, які проходили випробування на тваринах.

до змісту ↑

Порівняння

Запропонувавши веганів яєчню, ви не тільки можете нарватися на нерозуміння, а й ризикуєте втратити друга / знайомого, оскільки таке варварське ставлення до курячим зародкам викличе в ньому бурхливу негативну реакцію. У той же час вегетаріанець цілком може уплесті яєчню і добавки попросити.

Не купуйте веганке косметику, яка пройшла випробування на тваринах. Дама серця влаштує вам добірний скандал з повним розносом. Вегетаріанець ж особливо не заморочується з цього приводу і застосовує те, що подобається.

В магазині одягу не кидайте щирі погляди на шкіряні куртки або хутряні вироби, якщо робите шопінг разом з веганів. Таке ставлення до шкурам убитих тварин не викличе в ньому розуміння. Вегетаріанці можуть носити те, що тепло і зручно.

Серед веганів можна побачити найактивніших борців за права тварин.Вони виступають проти кориди, як жорстокого розваги, і навіть проти цирку, оскільки тварини в ньому насильно експлуатуються. Вегетаріанці теж можуть бути активістами за права тварин, але не так фанатично ставляться до цього, як вегани.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Вегетаріанці часто не відмовляються від яєць, молочних продуктів і меду, тоді як веган таке їстиме тільки під страхом смертної кари.
  2. Носити шкіру, хутра, застосовувати косметику, минулий випробування на тваринах вегетаріанець може, а ось веган немає.
  3. Експлуатація та вбивство тварин м'яких вегетаріанців хвилює не так сильно, як веганів, які виступають навіть проти цирку.