Різниця між вентилем і краном

Різниця між вентилем і краном

Все трубопроводи забезпечуються відповідною арматурою. Її призначення - відкривати і перекривати потік рідини (газу), регулювати її температуру, тиск або витрата, а також охороняти обладнання від нерозрахованих режимів. Відповідно до призначення арматура буває запірної, регулюючої, запобіжної, приводний і ін. До якого ж типу арматури відносяться крани і вентилі, і в чому полягає їх відмінність?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Кран - тип трубопровідної приводний арматури, в якому затворний орган обертається навколо своєї власної осі, розміщеної перпендикулярно напрямку потоку. Звичайний кран складається з двох головних елементів: нерухомого корпусу і обертається пробки.

Кульовий кран

Вентиль (запірний клапан) - це тип приводний арматури, в якому затворний орган, переміщаючись в напрямку потоку, сідає на сідло. Вентиль призначений для відкриття, закриття та регулювання потоків газу або рідини.

Вентиль до змісту ↑

Порівняння

Основна відмінність між вентилем і краном полягає в тому, що вентилем можна регулювати натиск робочого потоку, а краном можна (до того ж регулювання краном за правилами експлуатації категорично заборонена). Кран виконує всього дві функції, маючи лише положення "відкрито" або "закрито", а вентилем можна легко регулювати напір робочого потоку.

Вся справа в конструктивних відмінностях вентиля і крана. У вентилях запірний орган сідає на сідло, переміщаючись в напрямку потоку, а в кранах він обертається навколо своєї власної осі. До того ж крани зазвичай бувають кульовими, тобто при повороті кулі змінюється діаметр отвору, а вентилі обладнані грун-буксой (викручуючи або закручуючи шток грун-букси, піднімають або опускають клапан, прикріплений до штоку, тим самим відкриваючи або закриваючи отвір, що знаходиться в сідлі).

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Кран має два положення - це положення "відкрито" і положення "закрито".
  2. Конструкція вентиля, крім включення / вимикання, дозволяє ще й регулювати натиск робочого потоку.
  3. Візуально кран від вентиля відрізняється наступним чином: якщо ручка проста і кінець її прикріплений до штоку - це кран, якщо на штоку замість ручки є "баранчик" - це вентиль.