Різниця між ССО і ЕНВД

Різниця між ССО і ЕНВД

На сьогоднішній день існує декілька режимів оподаткування, але досить популярними для малого бізнесу є спрощена система оподаткування (ССО) і єдиний податок на поставлений дохід (ЕНВД). Оскільки вони виділені як самостійні режими, природно, вони мають і певні відмінності між собою. Спробуємо самостійно розібратися в тому, чим відрізняються ССО і ЕНВД на практиці.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

ССО - спрощена система оподаткування, на яку має право перейти юридична особа, якщо його діяльність відповідає тим критеріям, які прописані в законодавстві. Іншими словами, можна говорити про те, що юридична особа самостійно вибирає, використовувати йому цей режим або ж залишатися на загальній системі оподаткування.

ЕНВД представляє собою податковий режим, на який юридична особа може перевести свою діяльність, якщо вона входить в певний перелік, закріплений на законодавчому рівні. При цьому якщо організація має кілька видів діяльності, то перекладається на ЕНВД тільки та, яка відповідає прийнятим законом.

до змісту ↑

Порівняння

Хоча це два податкових режиму, вони досить сильно різняться між собою.

Податковою базою для ССО є доходи, що оподатковуються за ставкою 6%, або доходи за мінусом витрат, що оподатковуються за ставкою 15%.При ЕНВД податковою базою для розрахунку відрахувань є добуток базової прибутковості на фізичний показник, індекс-дефлятор і коригувальний коефіцієнт. Крім того, податковим періодом при ССО є календарний рік, а при ЕНВД - квартал.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Податковим періодом при ССО є календарний рік, в той час як при ЕНВД - квартал.
  2. Податковою базою для розрахунку податку при УСН є доходи або прибуток, помножені на 6 або 15% відповідно, а при ЕНВД податкова база залежить від базової прибутковості, фізичного показника і коефіцієнтів, але ніяк не від прибутковості в даній сфері діяльності.