Різниця між користувачем і адміністратором

Різниця між користувачем і адміністратором

Існує два основні режими експлуатації ПК - призначений для користувача і адміністраторський. Що являє собою кожний з них?

Зміст статті

  • Хто такий користувач ПК?
  • Хто такий адміністратор ПК?
  • Порівняння
  • Таблиця

Хто такий користувач ПК?

Термін " користувач " ( "звичайний користувач") стосовно комп'ютерної індустрії може трактуватися по-різному. Як саме?

Під "звичайним" користувачем комп'ютера розуміється будь-яка людина, яка сідає за клавіатуру ПК і задіє ті чи інші доступні функції пристрою - набирає тексти, сидить в інтернеті, малює і т. Д. Зазвичай користувач ПК експлуатує лише ті можливості комп'ютера, що не вимагають глибоких пізнань в області IT-рішень, не передбачають виставлення складних налаштувань і опцій.

Користувач ПК в даному трактуванні - це людина, яка має, як правило, тільки базові знання в області комп'ютерної техніки. У його компетенцію найчастіше не входить робота з системними програмами, діагностика ПК, тестування апаратного забезпечення. Але він може разом з тим добре розбиратися в специфіці окремих видів ПО - наприклад, бухгалтерських, графічних, офісних рішень.

В іншій трактуванні під "звичайним" користувачем розуміється людина, яка має обмежений доступ до функцій і налаштувань комп'ютера - тільки до базових.Наприклад, в силу того, що не знає пароля для отримання відповідного доступу. При цьому він цілком може володіти необхідними знаннями та компетенціями в області даних функцій і налаштувань, але просто не мати дозволу їх задіяти.

до змісту ↑

Хто такий адміністратор ПК?

Термін " адміністратор " також розуміється по-різному.

Якщо спробувати порівняти його з першої трактуванням поняття користувача, то правомірно буде говорити про те, що адміністратор - це людина, яка сідає за ПК не тільки в цілях використання його функцій. Він здійснює різні дії з налаштування комп'ютера, підтримці його працездатності. Адміністратор ПК, на відміну від "звичайного" користувача, як правило, має необхідні знання і компетенції в сфері управління програмним і апаратним забезпеченням.

У зазначеній трактуванні "адміністратор" - це людина з поглибленими знаннями в галузі управління ПК, в той час як у "звичайного" користувача є лише базові компетенції.

В свою чергу, якщо зіставляти термін "адміністратор" з другим варіантом трактування поняття "користувач", то під ним буде розумітися людина, яка як раз таки має необхідний доступ до функцій і налаштувань ПК і може не обмежуватися експлуатацією базових програм, встановлених на комп'ютер. При цьому зовсім не обов'язково, що даний адміністратор буде мати необхідними знаннями.

У зазначеній трактуванні "адміністратор" - це людина, яка має номінальний доступ до налаштувань і функцій ПК, більш просунутим щодо базових, які відкриті для "звичайного" користувача.

до змісту ↑

Порівняння

Шукати відміну користувача від адміністратора слід в двох понятійних категоріях.

По-перше, це рівень знань і компетенцій. Він буде в більшості випадків більш низьким у "звичайного" користувача в порівнянні з адміністратором ПК. По-друге, це рівень доступу до функцій і налаштувань ПК. Він також буде частіше нижчим у користувача, а не у адміністратора.

Визначивши, в чому різниця між користувачем і адміністратором, зафіксуємо основні висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Користувач Адміністратор
Що між ними спільного?
Адміністратор - це так чи інакше користувач ПК
У чому різниця між ними?
В контексті різниці в рівні знань і компетенцій
"Звичайний" користувач найчастіше задіє тільки базові можливості ПК, найбільш популярні програми, тому що не вміє працювати з іншими опціями ПК Адміністратор може не тільки задіяти базові можливості ПК , але також і здійснювати його настройку, тестування, оскільки володіє відповідними знаннями
в контексті різниці в рівні доступу до налаштувань ПК
Користувач має доступ тільки до базових функцій ПК Адміністратор має доступ до широкого спектру д полнительную налаштувань і опцій ПК - як правило, до більшості або до всіх з можливих