Різниця між uSB 2. 0 і USB 3. 0

Різниця між USB 2. 0 і USB 3. 0

Будучи членом інтернет спільноти, Ви напевно вже чули про технологію USB3 . 0. І, можливо, задавалися питанням, що це і в чому її відмінність від USB 2. 0.
Давайте розберемося, що таке USB. USB розшифровується як універсальна послідовна шина Universal Serial Bus. Індійський інженер-програміст Аджай В. розробив USB в далекому 1996 році, з тих пір ця технологія стала стандартним способом підключення до комп'ютера. Миша, принтер, сканер, переносні диски пам'яті, ігрові консолі, і безліч інших зовнішніх пристроїв користуються цією технологією. На сьогоднішній день продано понад 10 млрд. USB-пристроїв.

Зміст статті

  • Що таке USB 3. 0?
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Що таке USB 3. 0?

17 вересня 2007 Intel оголосила про створення технології USB 3. 0 (або SuperSpeed ​​USB) з дуже високими показниками швидкості і продуктивності. Основна відмінність USB 3. 0 від USB 2. 0 - це звичайно швидкість. USB 2. 0 в теорії повинна мати швидкість 480 Мбіт / с. але в реальності, не досягає і 250 Мбіт / сек. SuperSpeed ​​USB може досягти теоретичної максимальної швидкості 4, 8 Гбіт / с, що в десять разів перевищує швидкість USB 2. 0.

Друга важлива відмінність - це збільшення сили струму до 900 мА в USB 3. 0, що явно перевершує USB 2. 0 з його 500 мА. Це дає можливість підживлювати від одного хаба більшу кількість пристроїв, або взагалі позбутися від окремих блоків живлення.

Кабель USB 2. 0 містив в собі 4 дроти. У новому кабелі буде на дві кручені пари більше, що призведе до потовщення дроти. Нові контакти розташувалися окремо від старих, в іншому контактному ряду. Кабель для SuperSpeed ​​USB можна буде відрізнити, просто глянувши на контакти. З цієї ж причини, нові кабелями будуть більш товстими і менш гнучкими і (неминуче) більш дорогими. Все це вплинуло і на максимальну довжину кабелю. Рекомендований кабель для використання з USB 2. 0. 5 метрів. SuperSpeed ​​USB кабель буде обмежений максимумом 3 метри. Однак цей кабель буде мати спеціальне покриття, яке запобігатиме втручання електромагнітних полів.

Windows ввів підтримку версії 3. 0 тільки для Vista і Windows 7. Для XP ця технологія, на жаль, залишилася за бортом. Linux став підтримувати USB 3. 0 з версії 2. 6. 31.

Ціна на нову технологію, на жаль поки дуже висока, але за її розробку взялося вже безліч компаній і найближчим часом ми побачимо падіння цін.

USB 2. 0 ще довго залишиться на плаву. Миша і клавіатура на новому інтерфейсі не зростуть свою ефективність, але значно подорожчають. Впровадження відбудеться в пристрої передачі і зберігання великого обсягу інформації.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Швидкість передачі даних збільшена майже в 10 разів, так що 1 Тб буде перенесений за 1 годину.
  2. Збільшення сили струму майже в 2 рази дає можливість з одного порту підживлювати набагато більше пристроїв.
  3. Нова технологія є поки дорожчий, а кабель товщий і менш довгий.
  4. USB 3. 0 підтримується не всіма операційними системами. В першу чергу це стосується Windows XP.