Різниця між Універсіадою і Олімпіадою

Різниця між Універсіадою і Олімпіадою

Співзвучні назви "Олімпіада" і "Універсіада" іноді плутають. Але чи є насправді велика різниця між ними, або це все ж близькі поняття? І якщо терміни зовсім різні, то чим відрізняється Універсіада від Олімпіади? Розберемося!

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Олімпіада - це найбільше спортивна подія світового масштабу. На неї з'їжджаються учасники практично з усіх країн, щоб позмагатися і виявити кращих. Традиція проводити Олімпійські ігри прийшла до нас із Древньої Греції, де вони вперше відбулися в 776 р. До н.е. е. Але в сучасному варіанті змагання проходять з кінця XIX століття.

Універсіада - це змагання спортсменів-студентів з усього світу. Вона значно молодше, пройшла вперше в 1923 році. А сама назва була утворена шляхом з'єднання частин слів "університет" і "Олімпіада".

Обидва види спортивних змагань бувають літніми та зимовими.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність Універсіади від Олімпіади полягає в тому, що в першій беруть участь виключно діючі студенти, випускники попереднього року і аспіранти. Вік при цьому обмежується діапазоном 17-28 років. Олімпійські ігри приймають учасників різного віку, яких вважатиме за можливе заявити Національний комітет кожної з країн.

Зимова і літня Універсіади проводяться в один і той же рік, але в різних місцях.Їх періодичність становить 2 роки. Зимова і літня Олімпіади чергуються. Наприклад, в 2012-му проходили літні Олімпійські ігри, а в 2014-му - зимові. Таким чином, періодичність кожних становить 4 роки.

Для визнання будь-якого виду спорту олімпійським необхідне дотримання ряду вимог. В даний час програма літніх ігор включає 41, а зимових - 15 дисциплін. Крім них, оргкомітет приймає гри країни має право включити ще 1-2 показових виду спорту. Програма кожної Універсіади включає 8 обов'язкових дисциплін, які, на відміну від олімпійських, не залишаються незмінними. Вони затверджуються до процедури вибору приймаючої сторони для чергових змагань. Крім обов'язкових дисциплін, країна-господиня Універсіади може додати ще до 3 показових.

Олімпіада являє собою більш масштабні змагання з великою кількістю дисциплін, тому і тривалість її становить в середньому від 16 до 18 днів. Період проведення Універсіади обмежується 10-12 днями.

до змісту ↑

Таблиця

У чому різниця між Універсіадою і Олімпіадою, ще раз наочно покаже таблиця.

Універсіада Олімпіада
Проходить раз в 2 роки Проводиться раз в 4 роки
Участь можуть брати студенти 17-28 років Участь можуть брати спортсмени будь-якого віку
8 обов'язкових дисциплін , до 3 показових 15 дисциплін для зимових і 41 для літніх ігор, 1-2 показових
Перед кожними змаганнями вибирають, які з можливих дисциплін увійдуть до вісімки обов'язкових Обов'язкові дисципліни незмінні
Тривалість 10-12 днів Тривалість 16-18 днів