Різниця між бакалаврату та магістратури

Різниця між бакалаврату та магістратури

Ще, здавалося б, не так давно вищу освіту в Росії було побудовано за певною, "радянської", схемою: всі існуючі вузи готували студентів протягом 5-6 років за програмами так званого специалітети, після чого учням була відкрита дорога до аспірантури. З 2009 року в нашій країні офіційно почала діяти дворівнева система освіти, заснована на принципах Болонської декларації 1999 року, прийнятої в Європі і Північній Америці. Ця система складається з двох рівнів - бакалаврату та магістратури.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Бакалаврат - перша ступінь вищої освіти, після закінчення якої можна отримати диплом, який дає право продовжити навчання в магістратурі.

Магістратура - один із ступенів вищої професійної освіти, що йде слідом за бакалаврат і дозволяє отримати спеціальні знання з конкретно обраним напрямом.

до змісту ↑

Порівняння

Бакалаврат відноситься до першої, початкової ступені вищої освіти. Сюди може вступити будь-випускник загальноосвітньої школи. За чотири роки бакалаврату студент досить повно вивчає загальноосвітні дисципліни і основи обраної спеціалізації.Диплом бакалавра свідчить про отриманий повноцінному вищу освіту. З ним можна влаштовуватися на роботу або ж продовжити навчання, але вже на іншому рівні - в магістратурі.

Магістратура - це наступна, друга ступінь вищої освіти. Тут готують фахівців, які орієнтовані в першу чергу на науково-дослідницьку діяльність: у учнів прагнуть розвинути проектні та аналітичні навички. Вступити до магістратури можливо на конкурсній основі. Навчання триває два роки, після цього можна подавати документи до аспірантури або ж виходити на роботу. Вважається, що з дипломом магістра легше зробити кар'єру в престижній зарубіжної компанії.

Цікаво, що в магістратуру не обов'язково подавати документи відразу ж після закінчення бакалаврату. Це можна буде зробити і через деякий час, якщо виникне бажання отримати більш вузьку спеціалізацію або навіть змінити рід діяльності. Бакалавром можна стати по одному обраному напрямку, а магістром - вже по іншому. Можливий варіант навчання в магістратурі в зарубіжному вузі, весь термін або його частину.

За існуючим законом і бакалавр, і магістр повинні мати рівні шанси при прийомі на роботу.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. На бакалаврат може вступити будь-випускник загальноосвітньої школи за результатами ЄДІ, в магістратуру приймають тільки людини з дипломом бакалавра.
  2. Навчання в бакалавраті триває чотири роки, в магістратурі - два роки.
  3. В бакалавраті можна отримати загальні, досить великі знання та основи обраної спеціальності, вузька спеціалізація з науково-дослідним ухилом починається вже в магістратурі.
  4. бакалавра можна стати по одному обраному напрямку, а ось магістром (при бажанні) - вже по іншому.
  5. Вважається, що у роботодавців (особливо зарубіжних) більше цінується диплом магістра, хоча за законом і бакалавр, і магістр повинні мати рівні шанси при прийомі на роботу.
  6. В аспірантуру можна поступити тільки з дипломом магістра.