Різниця між близнюками і двійнятами

Різниця між близнюками і двійнятами

Існує думка, що близнюки - це як дві краплі схожі брати або сестри, народжені практично в один час, а двійнятами називають тих, хто різниться зовні і навіть за статевою приналежністю. Лікарі ж, почувши цю "народну мудрість" лише поблажливо посміхаються. Адже в медицині, всі діти, народжені в одну вагітність - близнюки. А ось двійнятами, трійнею і т. Д. Їх називають в залежності від кількості народжених малюків.

І, тим не менше, різниця між близнюками існує. Саме тому одні так схожі один на одного, а інших (як раз ті, яких прийнято називати двійнятами) насилу можна назвати родичами.

Зміст статті

  • Біологічні особливості
  • Зовнішні особливості
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Біологічні особливості

Поява близнюків - процес, вивчений сучасною медициною не до кінця. На сьогоднішньому етапі розвитку медицини відомі три варіанти розвитку вагітності, після якої на світ з'являються близнюки.

Перший - коли після запліднення одним сперматозоїдом яйцеклітина починає ділитися. Розподіл може бути на дві, три, і більше частин. Згодом з'явилися на світ малюків так і називають однояйцевими або ідентичними близнюками. Варіантів розвитку такої вагітності кілька: загальна для всіх плодів плацента і плодовий міхур, загальна плацента, у кожного плода свій плодовий міхур, і, нарешті, у кожного плода свій міхур і плацента.

Другий варіант розвитку багатоплідної вагітності - це полуідентічние (монозиготні) близнюки. Це рідкісний випадок і процес виникнення такої вагітності досить складний. Ще до запліднення яйцеклітина має полярне тіло, яке після має відійти. Якщо ж цього не відбувається, ця клітина бере на себе функції яйцеклітини, і в ній може також розвинутися вагітність. Причому, в цьому випадку яйцеклітина і полярне тіло можуть бути запліднені як одним, так і кількома сперматозоїдами.

І, нарешті, дизиготних близнюки народжуються в тому випадку, якщо дві яйцеклітини запліднюються двома сперматозоїдами. Відсоток збігу генів у таких близнюків дорівнює 50%. Кожен з таких плодів має свою плаценту і свій плодовий міхур.

до змісту ↑

Зовнішні особливості

Однояйцеві близнюки, що мають однаковий набір генів, зовні дуже схожі. Правда невеликий відсоток (близько 25%) таких близнюків народжується з дзеркальним схожістю. У всіх ідентичних близнюків збігається група крові, і у більшості відбитки пальців. Народжуються однояйцеві близнюки виключно одностатевими.

Цікавою особливістю полуідентічних близнюків є те, що при зовнішній схожості, вони можуть бути різної статі.

Дизиготні близнюки, саме ті, яких називають в народі двійнятами, схожі як звичайні діти одних батьків. Можуть бути як одностатевими, так і різностатевими.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. З медичної точки зору все діти, народжені в одну вагітність - близнюки. Тобто і двійнята і трійнята є близнятами.
  2. Розрізняються близнюки по типу запліднення: однояйцеві, полуідентічние і дизиготні.
  3. Однояйцеві - це близнюки однієї статі і зовні схожі, полуідентічние - це зовні схожі близнюки, але можуть бути різностатеві, а дизиготні - зовні відрізняються близнюки.